ویروس کرونا ؛ ویروسی مرگبار از دیار چین
 
 
مدتی است ویروس کرونا ( corona virus) در کشور چین شیوع پیدا کرده و چندین نفر را مبتلا کرده و حتی به کام مرگ کشانده است.
با رازی افزار سیستم همراه باشید تا در ادامه با این ویروس خطرناک آشنا شوید.
کرونا نام ویروس جدیدی است که مدتی است در کشور چین شیوع و در حال گسترش به کشور های دیگر جهان است. افزایش تعداد مبتلایان به این ویروس جدید و افزایش شماره کشته شدگان باعث شده نگرانی های زیادی در سطح بین المللی به وجود امده است و دولت چین چندین شهر را در وضعیت قرطنیه قرار داده است. تعداد دقیق آلوده شونده ها هر لحظه در حال افزایش است و افراد را به کام مرگ نیز می کشاند.
کرونا باعث ایجاد عفونت در بینی، سینوس ها یا گلو فوقانی می شود و نام این ویروس در زیر میکروسکوپ الکترونی گرفته شده است . این ویروس در زیر میکروسکوپ به شکل تاج خورشیدی دیده می شود. اولین بار در اواخر دسامبر 2019 بود که بیماری کرونا در یکی از شهرهای چین به نام ووهان گزارش شد و با سرعت زیادی در شهرهای دیگر چین و حتی چند کشور دیگر شیوع پیدا کرد. مسافران با سفر به کشور های دیگر مانند تایلند – استرالیا – فیلیپین در حال انتقال این ویروس خطرناک به سایر نقاط جهان هستند.
علائم این ویروس سرفه ، گلو درد، آبریزش بینی ، سردرد و تب میتوان نام برد که به عنوان عارضه های ویروس corona محسوب می شود.و این علایم در افراد مسن و کودکان جدی تر است. گمانه زنی های زیادی درباره منشا این ویروس کشنده به گوش میرسد برخی می گویند مارها عامل اصلی این ویروس هستند و برخی پای سوپ خفاش را به وسط کشیده اند.
اما هر چه هست یکی از مباحث مهم این روزهای جهان است که نگرانی های زیادی را به وجود اورده و باید دید چه راهکارهایی برای جلوگیری از این ویروس ارائه خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *