محصولی خاص و جدید از سامسونگ
عینک واقعیت افزوده !
 
 
برای همه افراد داشتن یک سالن ورزشی و یک مربی خصوصی در خانه شان معرکه است . سامسونگ با معرفی عینک واقعیت افزوده به این خواسته جامعه ی عمل پوشانده است.اقای کیم مدیر عامل سامسونگ در سخنانی طی رویداد CES2020 ، سال های دهه ی پیش رو را "دوران تجربه" نامید، که در ان سخت افزار و نرم افزار به گونه ای با هم تلفیق می شوند تا بتوانند نیازها و خواسته های مخاطب را طبق سلیقه ان ها براورده کند و زندگی را راحت تر ، با معنا تر و شادتر سازد.
در همین راستا سامسونگ در رویداد 2020 علاوه بر سایر محصولات خود از اولین عینک واقعیت افزوده ی خود رونمایی کرد.
هنوز نام ، قیمت و زمان دقیق ارائه ان مشخص نشده است.و دلیلش هم این است که به عنوان نسخه ی نمایشی بخشی از یک پروژه معرفی شده که هدفش نمایاندن تاثیر استفاده از واقعیت افزوده در بهبود شرایط بدنی است. سامسونگ با معرفی این محصول خود در رویداد2020CES خود شاید به اندازه 2 سال از اپل پیشی گرفته است .
این نسخه نمایشی به گونه ای طراحی شده بود که نشان دهد چطور سیستم GEMS سامسونگ (که با هدف بهبود و شیوه راه رفتن و تقویت عضلات طراحی شده ) می تواند همراه با یک مربی واقعیت افزوده مورد استفاده قرار گیرد. این سیستم سال گذشته توسط سامسونگ معرفی شد و اکنون نسخه بروزرسانی ان میتواند یک مربی بدن ساز باشد.
این محصول به گوشی های گلگسی که در نزدیکی خود باشد متصل می شود و شخصی که این عینک را به چشم زده است می تواند یک مربی و یک محیط تمرین مجازی در سیستم انتخاب کنند تا به کمک انها تمرینات ورزشی خود را انجام دهد .
در نمایش این محصول به شرکت کنندگان نشان داده شد که چطور می توانند در یک اتاق گرم و راحت از عینک برای تجربه ی تمرین با مربی خصوصی استفاده کنند یا کوهنوردی انجام دهند یا حتی زیر اب راه بروند. در نمایشی که برای این عینک صورت گرفت ، اداتار واقعیت افزوده می توانست به سوالات پاسخ بدهد نکات و تکنیک های مناسبی را ارائه دهد.
بر اساس گزارش بلومبرگ، سامسونگ با ارائه این عینک قصد دارد در زمینه ای موفق شود که گوگل پیشتر در ان شکست خورده است. همچنین طراحی عینک به گونه ای باشد که از سرگیجه جلوگیری کند.
به طور کلی به نظر می رسد عینک واقعیت افزوده و سیتم GEMS می توانند هر اتاقی را به سالن بدن سازی تبدیل کنند اما واضح است که سامسونگ قصد دارد این عینک را برای استفاده های دیگر نیز ارتقا دهد.
نکته ای که باید در مورد عینک مورد بحث و همه ی محصولاتی که همراه با ان معرفی شدند در نظر داشت این است که همه ی انها نسخه های آزمایشی هستند؛ در بهترین حالت نشان دهنده ی نقشه ی راه اینده هستند و در بدترین حالت تنها محصولاتی تخیلی خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *