آژانس فدرال امریکا با طرح ادغام فیسبوک ، اینستاگرام و واتساپ مخالفت کرد!
 
 
بنابرگزارش ها فیسبوک از ابتدای سال جاری میلادی در تلاش است تا سه پلتفرم مخصوص چت خود یعنی فیسبوک مسنجر ، واتساپ و اینستاگرام را ادغام کند. البته ناگفته نماند که اگر نگرانی های مربوط به فیسبوک به جا باشد این تلاش ها بی ثمر خواهد بود.
به گزارش وال استریت ژورنال ، آزانس فدرال تجارت اخیرا به برنامه های مربوط به فیسبوک حساس شده و امکان دارد نسبت به اقدام فیسبوک برای ادغام این سه پیام رسان واکنش نشان دهد و حتی آن را متوقف کند.
مارک زاکربرگ برای ادغام این سه پیام رسان را اوایل امسال مطرح کرد.ایده مارک به این صورت است که هر سه این پیام رسان به صورت مستقل می توانند فعالیت کنند.
اما کاربران هر یک از این پیام رسان ها ، مستقل از وضعیت حساب کاربری شان در دو پلتفرم دیگر،می توانند با اعضای آن ها ارتباط برقرار کنند ،در واقع یعنی اگر شما حساب کاربری واتساپ داشته باشید می توانید با افرادی صحبت کنند که در اینستاگرام حساب کاربری دارنداما در واتساپ حساب کاربری ندارند. این تغییر باعث خواهد شد کسب و کارهای مبتنی بر امکانات مالی و تجاری فیسبوک پر رونق شود.
مهمترین ویژگی ادغام این سه پلتفرم کد گذاری شدن تمام پیام هایی خواهد بود که از طریق این سه پیام رسان بین آن ها تبادل می شود.
فیسبوک در واقع مالک هر سه پیام رسانی است که از بزرگترین پیام رسان های جهان محسوب می شود. به همین دلیل FTC در زمینه ادغام آن ها نگرانی هایی دارد. البته جای تعجب است که FTC تاکنون در این زمینه صحبتی نکرده است زیرا فیسبوک مدت هاست که مالک این سه پیام رسان است.
نگرانی ها درباره تک قطبی سازی پیام رسان ها از طریق فیسبوک چندان بی اساس نیست، اما همین واقعیت که این سه پیام رسان متعلق به فیسبوک است نشان میدهد صدور حکم قضایی درباره ی ادغام ان ها اثر بسیار ضعیفی دارد و در واقع همین حالا هم برای کنترل فیسبوک در دنیای پیام رسان خیلی دیر است .
شاید یکی از نگرانی های FCT این است که پس از ادغام این سه پسام رسان فیسبوک چگونه امنیت انها را تامین میکند ؟
صدور حکم قضایی درباره این اقدام فیسبوک هنوز قطعی نیست و برای قطعیت آن باید سه نفر از پنج عضو هیوت رئیسه ی این آژانس به ان رای مثبت دهند.
چنانکه این حکم سه رای مثبت بگیرد باید منتظر آن باشیم در ژانویه ی 2020 اقداماتش را علیه فیسبوک آغاز کند.
علاوه بر این وزرات دادگستری آمریکا هم قصد دارد تحقیقات خود را درباره ی تک قطبی سازی های این غول تکنولوژی آغاز کند و در ان درباره ی دستاورد های پیشین این شرکت مانند اینستاگرام و واتساپ تحقیق و تفحص خواهد کرد. هنوز FCT اطلاعیه ای رسمی درباره ی این موضوع منتشر نکرده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *