شرکت مخابرات قسمتی از خسارت کاربران خود را به دلیل قطعی اینترنت جبران می کند.
 
 
مدیر عامل شرکت مخابرات ایران اعلام کرد به دلیل قطعی اینترنت بین الملل تصمیم گرفته ایم تا 10 روز به مدت اعتبار قرارداد مشتریان اینترنت پر سرعت خود اضافه کنیم و و حجم منصفانه مصرف شده نیز به ماه بعد منتقل می شود .
از عصر روز شنبه 25 آبان 98 دسترسی کاربران ایران به اینترنت جهانی قطع شد و در این مدت فقط سایت های ایرانی که از سرور های داخلی استفاده می کردند،قابل دسترسی بودند. در این میان بسیاری از مشاغل و فعالیت های دانشجویی و ... که به اینترنت بین الملل نیاز داشتند به دلیل اختلالات اینترنت متضرر شدند.
همچنین کاربرانی که از اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنتی سرویس دریافت می کردند نیز طی این مدت به دلیل دسترسی به سایت های داخلی، اینترنت خود را به صورت نیم بها مصرف کرده و با اتمام بسته های اینترنتی خود نتوانستند از حجم منصفانه خریداری شده به خوبی بهره ببرند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات (آذری جهرمی) در همین رابطه عنوان کرد به اپراتور ها ابلاغ گردیده که مدت زمان قطع اینترنت را به مدت اعتبار بسته ها اضافه کنند. در همین رابطه سید مجید صدری ،مدیر عامل مخابرات اعلام کرد با توجه به اینکه اینترنت جهانی قطع بود و کاربران نتوانستند از بسته های اینترنت خریداری شده خود به خوبی استفاده کنند ،تصمیم بران شد تا قسمتی از این زیان کاربران جبران شود.
طبق اعلام مدیر مخابرات ایران در حالت عادی اگر مشترکان تا پایان ماه از حجم مصرف منصفانه خود استفاده نکنند حجم منصفانه آنها(fup) صفر خواهد شد .اما به دلیل اینکه طی این مدت زمان مشترکان ضرر نکنند ،تصمیم گرفته شد تا حجم منصفانه انها به ماه جاری منتقل شودتا بتوانند از آنها بهره ببرند.همچنین 10 روز به مدت اعتبار قرارداد کلیه مشترکان پر سرعت شرکت مخابرات نیز اضافه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *