تیم کوک به عنوان رئیس هیئت مشاوره دانشکده اقتصاد و مدیریت چینهوا انتخاب شد.
 
 
بر اساس اخبار رسمی تیم کوک ، مدیر عامل شناخته شده ی اپل به عنوان رئیس هیئت مشاوره ی دانشکده چینهوا در کشور چین منصوب شده است .
رسانه های محلی چین و همچنین اطلاعات به دست آمده از اجلاس خاص در این کشور " تیم کوک " که سال هاست به عنوان مدیر عامل اپل فعالیت می کند و یک فرد با تجربه و نام اوری در حوزه فناوری است . اخیرا به عنوان رئیس هیئت مشاوره ی دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه چینهوا در شهر پکن انتخاب شده است.
ظاهرا تیم کوک قرار است طی سه سال اینده به عنوان رئیس هیئت مشاوره ی دانشکده مورد بحث فعالیت کند.جدیدا در یکی از جلسه های برگزار شده حضور داشته و اظهاراتی را مطرح کرده است .
به دلیل حضور برخی از مقامات دولتی چین در هیئت مشاوره ی دانشکده اقتصاد و مدیریت چینهوا ، اخیرا حاشیه هایی برای کوک از سوی منتقدین ایجاد شده است. شی جین پینگ رئیس جمهور چین یکی از افرادی است که سابقه حضور در دانشکده چینهوا را دارد .او پیش تر از این دانشگاه را به عنوان " هاروارد چین " یاد کرده است.
تیم کوک از سال 2013 میلادی در این هیئت مشاوره حضور دارد و اکنون توانسته پس از جیم برایر ( موسس شرکت برایر کپیتال ) به عنوان رئیس هیئت مشاوره دانشکده اقتصاد چینهوا منصوب شود.
گرچه تیم کوک تنها مدیر اجرایی فعال در حوزه فناوری نیست که سابقه حضور در هیئت مشاوره ی یاد شده را دارد اما انتصاب او به عنوان رئیس این هیئت در حالی اتفاق می افتد که افراد زیادی ممکن است به او انتقاد کنند. چالش های بین کشور چین و امریکا و حتی شرکت های فعال بین دو کشور را تحت تاثیر قرار داده است از همین رو هر گونه ارتباط تیم کوک با چین احتمالا شدیدا زیر ذربین منتقدان قرار خواهد گرفت .
اوایلماه جاری اپلیکیشن خاص را از روی اپ استور حذف کرد و به همین دلیل موج انتقادات به سمت این شرکت روانه شد . این اپلیکیشن محل دقیق ایستگاه های ایست بازرسی پلیس را در هنگ کنک مشخص می کرد . در ان زمان اعتراضاتی در هنگ کنک به راه افتاده بود و معترضان می توانند از طریق این اپلیکیشن محل دقیق پلیس و خیابان های مسدود شده باخبر شوند.
افراد زیادی به این تصمیم اپل انتقاد کردند ، تیم کوک در ایمیلی که بر ای کارمندان این شرکت فرستاد از تصمیم گرفته شده دفاع کرد. او در ایمیلش گفت این اپلیکیشن به یک ابزار خطرناک تبدیل شده بود و میشد از طریق ان محل دقیق پلیس را پیدا کرد. توسعه دهندگان این اپلیکیشن نیز همواره روی این موضوع تاکید داشتند و از همین طریق توانسته بودند محبوبیت زیادی را برای آن به همراه بیاورند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *