فناوری های برتر سال 2020
 
 
سایت فربس یک مقاله ای از "برنارد مار" صاحبنظر عرصه تکنولوژی و مشاوره راهبردی شرکت های تجاری منتشر کرده که به مقوله مهم و بزرگ دنیای تکنولوژی اشاره دارد.
با رازی افزار سیستم همراه باشید تا در ادامه به این مقاله بپردازیم.
امروزه در میان چهارمین انقلاب صنعتی، تکنولوژی از هر زمان دیگر سریعتر و در حال رشدو پیشرفت است . شرکت ها و موسسات و حتی افرادی ک خود را با این تغییرات وقف نمی دهند از قافله مهم فناوری نوین عقب می ماند . بنابراین باید تلاش کرد روندهای اصلی و کلیدی، را پیدا کرد تا به شرکت ها اجازه استفاده از فرصت ها را داده شود .
" برنارد مار" به هفت مقوله مهم و بزرگ دنیای تکنولوژی در سال 2020 اشاره کرده است .
1.خدمات هوش مصنوعی
هوش مصنوعی یکی از تغییر پذیر ترین روندهای تکنولوژی در زمان ما است.اکثر شرکت ها در حال بررسی چگونگی بهره بردای از هوش مصنوعی برای ارتقا تجارت خود هستند. و این اقدامات هر سال بیشترخواهد شد. بهره برداری و حتی طراحی هوش مصنوعی هزینه بالایی خواهد داشت .
در سال 2020 شرکت های ارائه دهنده هوش مصنوعی به شدت گسترش خواهند یافت . این شرکت ها به احتمال فراوان برنامه های دقیق تری برای ارائه خدمات مشخص تر و با جزئیات بیشتر ارائه خواهند کرد. در واقع با این میزان از گستردگی و رشد هیچ شرکتی بهانه ای برای عدم استفاده از هوش مصنوعی نخواهد داشت.
2 .شبکه اطلاعات 5 جی اینترنتی موبایل نسل پنجم ، قابلیت دانلود و اپلود فوق سریع به همراه ارتباط پایدار تر را به ما خواهد داد. در حالیکه 5 جی برای اولین بار در سال 2019 ارائه شد ،قیمت بالا و انحصار خدمات به شهرهای بزرگ باعث ایجاد محدویت در کارکرد این فناوری شد .
و در سال آینده به احتمال زیاد 5 جی به پرواز در خواهد امد. شبکه هاب ارتباطی فوق سریع تنها برای دیدن فیلم حین حرکت نیستند. افزایش سرعت شبکه ها بدان معناست که شبکه های موبایل از شبکه های متصل به کابل سریعتر خواهند بود. گسترش پهناب باند، به ماشین ها و ربات ها و خودرو های خودران این قابلیت را می دهد که اطلاعات بیشتری دریافت و منتقل کنند . این امر به پیشرفت هایی در زمینه ماشین آلات و شهرهای هوشمند منجر می شود.
3.خودرو های خودران شرکت تسلا با مدیریت " الون ماکس" به گفته خودش انتظار دارد شرکتش در سال جاری خودروی ماکلا خودران را بسازد. و این خودرو ها به اتومبیل های سواری محدود نخواهد بود؛ حمل و نقل کامیونی و کشتیرانی جزء این گروه خواهد بود.
4.بینایی کامپیوتری
در دنیای کامپیوتر ها " بینایی" شامل سیستم هایی می شود که تشخیص اجسام ، افراد و مکان ها را از طریق تصاویر به دست امده توسط دوربین ها و سنسور ها ممکن می کند.
5.پزشکی انفرادی و پیشگیرانه
امروزه به دلیل گسترش و رشد تکنولوژی نحوه درمان در حال تغییر است. توانایی دریافت اطلاعات به وسیله دستگاه های پوشیدنی مثل ساعت هوشمند، این امکان را به ما می دهد که معالجه ها دقیق تر و با فهم بهتری از وضعیت بیماری مطلع شوند.
6.واقعیت توسعه یافته چندین فناوری جدید و در حال توسعه را واقعیت توسعه یافته یک تکنولوژی می گویند که یک تجربه همه جانبه دیجیتال را عرضه می کند . واقعیت مجازی (VR) – واقعیت تکامل یافته (AR) – و واقعیت در امیخته (MR) سه ضلع واقعیت توسعه یافته را تشکیل می دهند: در VR کاربر به وسیله یک هدست دارد دنیای پردازش شده تا کاربر اجسام دیجیتال را در فضای حقیقی مشاهده کند. MR کاربر میتواند با اجسام مجازی تعاول داشته باشد.
7.فناوری بلک چین
بلاک چین فناوری نیست که شما در هر محیطی بتوانید پیدا کنید . اما در سال 2020 دگرگونی اساسی برای این فناوری می باشد. اساسا بلاک چین یم دفتر دیجیتال بریا ضبط تراکنش های مالی است که به دلیل رمزگذاری و نامتمرکز بودن از امنیت بالایی برخوردار است. برخی منتقدان می گویند بلاک چین از قابلیت ویژه ای برخوردار نیست : اما سرمایه گذاری چند شرکت بزرگ از جمله "آی بی ام" میتواند منجر به اقتباس شرکت های کوچکتر شود. اگر در سال اینده فیس بوک از بلک چین استفاده کند شاهد رشد چشمگیر بلک چین خواهیم بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *