استفاده موثر از رسانه های اجتماعی
 
 
اگر تاکنون حضور شما و شرکتتان در رسانه های اجتماعی یک مزیت رقابتی محسوب می شد اکنون این حضور به یک الزام رقابتی تبدیل شده است.
اما چرا تعداد محدودی در این زمینه و این حضور موفق می شوند ؟ گای کاوازاکی و پک فیتنرپارتریک در کتاب هنر شبکه های اجتماعی به تشریح اهمیت شبکه های اجتماعی برای کسب و کارها پرداخته اند ، با رازی افزار سیستم همراه باشید تا در ادامه نکاتی فهرست وار را ببینیم.
در این مقاله سعی داریم چند اصل اساسی حضور در رسانه های اجتماعی را برای شما شرح دهیم تا بتوانید هنر مندانه تر از رسانه ها استفاده کنید . زیرا هم علم است و هم هنر . حتی با گذشت زمان رسانه هایی که ما از آنها استفاده می کنیم تغییر خواهند کرد : اما این اصولی که بیان خواهد شد برای همه رسانه ها کاربردی و مهم است.
1. ویترین رسانه شما ، پروفایل شما است.
مخاطبان با دیدن اطلاعاتی که روی حساب کاربریتان درج کرده اید فورا درباره شما قضاوت می کنند . نام کاربری اصلا جایی برای طرح معما و پیچیدگی نیست . نام خود را صریح و ساده بیان کنید تا همه بتوانند شما را به آسانی پیدا کنند و به یاد بسپارند.
2 . مدت زمان کوتاهی وقت دارید تا نظر مخاطب را جلب کنید.
به طور میانگین افراد فقط 5 ثانیه را صرف برسی پروفایل دیگران میکنند. بنابراین تحصیلات ، تخصص و سوابق شغلی خود را صریح و کوتاه بیان کنید . لینک سایت یا نمونه کارهای خود را روی پروفایلتان از موارد ضروری است.
3. از روش گردآوری محتوا استفاده کنید.
تحقیقات گای کاوازاکی استراتژیست محتوا نشان داده است تولید بیش از دو قطعه محتوا در هفته برای بسیاری افراد کاری سخت و به دور از تصور است ، از طرفی اشتراک گذاری تنها 2 مطلب در این هفت روز برای رسانه های اجتماعی کم است . بنابراین او پیشنهاد می دهد بریا روزهای هفته از روش گرد آوری محتوا استفاده کنیم.بدن صورت که مطالب مفید و خوب وب سایت ها و سایر صفحات را با ذکر منبع محتوا برای مخاطبان به اشتراک بگذاریم.
4 . فهرست ایمیل را دست کم نگیرید .
ایمیل همچنان جزو قدرتمندترین ابزار های ارتباطی است . بنابراین سعی کنید با روش های مختلف آدرس ایمیل افراد را جمع آوری کنید و لینک رسانه های اجتماعی خود را برای انها ایمیل کنید .بهتر است طول ایمیل شما 5 جمله باشد. ساده و صریح عنوان کنید به چه موضوعاتی در رسانه خود می پردازید و چه منفعتی برای مخاطبان دارید.
5 . افتخاری مطلب بنویسید
برای سایت ها ، وبلاگ ها و صفهات پر مخاطب به صورت افتخاری مطلب بنویسید و تولید محتوا کنید و این یک روش بسیار موثر است تا در دید مخاطبان جدید قرار بگیرید.
6 . روی همه چیز هشتگ قرار دهید.
برای شرکت یا مجموعه خود هشتگ خاصی تعبیه کنید و آن را در همه جا به کار ببرید در پایین ایمیل هایتان – روی پوستر ها و بروشور ها در صفحات اینستاگرام و لینکدین خود و هر جای دیگری که حضور دارید این هشتگ باید حضور داشته باشد.
7 . چند زبانه باشید.
بهتر است محتواهای مربوط به مناسبت ها یا اخبار داغ را حداقل به دو زبان منتشر کنید تا دایره مخاطبانتان گسترش یابد و به واسطه ان به تعداد دنبال کنندگانتان افزوده شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *