فواید ورزش برای سلامتی بدن
 
 
اگر همین حالا شروع کنید به شمردن فواید ورزش کردن برای سلامتیتان تا پایان عمر همچنان ادامه دهید به آخرین مورد از فواید ان نخواهید رسید !البته باید ورزش در هر سطحی که انجام میدهید حرکات درست و کامل و ترجیحا تحت نظر مربی انجام شود تا به بدن آسیب وارد نکند.
ورزش های مختلفی و در سطح های متفاوتی وجود دارند به بستگی به انتخاب و یا هدف شخص دارد . باید دید کدام ورزش ها از همه بهتر و با روحیات شما هماهنگ و سازگار هستند . بعضی از ورزش ها وجود دارند که برای هر شخصی با شرایط فیزیکی عادی مناسبند.
ورزش های روزانه
این نوع ورزش ها و تمرین ها که هر روز میتوانید انجام دهید در واقع ورزشی که بهتر است به صورت روزانه انجام شود به عنوان مثال :
دو آهسته
دوچرخه سواری
پیاده روی
طناب زدن
حرکات کششی
کرکرد ورزش های روزانه فراوان است و یکی از آنها حفظ وضعیت سلامتی کنونی شما و در عین حال بهبود شرایط جسمانتان است.
ورزش های متوسط
ورزش روزانه نوعی ورزش است که باید ان را در حد متوسط و معتدل انجام دهید . این ورزش برای شما مفید و لازم است اما احتیاجی نیست که آن را هر روز انجام دهید (به صورت هفتگی و یا یک روز در میان ) بستگی به انتخاب شما دارد.
شنا کردن
باشگاه رفتن
تمرینات تناسب اندام
فواید ورزش های هفتگی :
حفظ ظاهری قوی و خوش ترکیب - سلامت روانشناختی - راه حلی برای سم زدایی - راه حلی برای داشتن بدنی خوش فرم و کاهش ورزن .
ورزش های حرفه ای
مرزش های حرفه ای اکثرا توسط ورزشکاران انجام می شود در مقایسه با ورزش روزانه و هفتگی از شدت و قدرت بیشتری برخوردار است و نیازمند سطح متفاوتی از تادیب نفس است چرا که هدف ان فقط سلامتی یا خوش فرم کردن بدن نیست بلکه چیزهایی فراتر از این موضوعات است. ورزشکاران حرفه ای تمریناتشان را با اهداف خاصی مانند یک شغل رسمی ،علم ،کسب افتخار و پیروزی برای کشورش و ... انجام می دهند .
فواید کلی ورزش کردن
همانطور که در ابتدای این مقاله گفته شد فواید ورزش بسیار زیاد و فراوان است که در مقاله نمیگنجد با رازی افزار سیستم همراه باشید تا در ادامه مقاله به چندمورد از این فواید اشاره خواهد شد .
- سلامتی جسمی (فیزیکی)
ورزش راه حل خوبی برای حل مشکل اضافه وزن است. در عین حال ورزش منظم به حفظ حالت بدن و بهبود سلامت استخوان ها کمک خواهد کرد. در واقع ورزش باعث می شود پر انرژی و انعطاف پذیر باشید.
- سلامت روان (روحی)
ورزش باعث بهبود خلق و خوی شما میشود زیرا استرس روزانه ناشی از فشار کاری و مسایل شخصی را کاهش می دهد .
-افزایش قدرت تمرکز
زمانی که احساس میکنید روی مسایل حتی کوچه تمرکز ندارید وقت ان رسیده که سری به باشکاه بزنید و یا هر ورزشی که خودتان ترجیح میدهید را انتخاب کنید.
ورزش با شرایط مغز ارتباط مستقیمی دارد ،خستگی بدن را از می برد و ...
- روند گردنش خون را بهتر میکند ورزش کردن یکی از راه های حصول اطمینان از توزیع اکسیژن و رساندن اکسیژن کافی از طریق جریان خون به مغز است.
ورزش راهکار های مناسبی برای از بین بردن استرس می باشد .
 
-برای تقویت انرژی خوب است
آدم های بسیاری وجود دارند که فک می کنند ورزش صبحگاهی آن ها را خسته و ضعیف می کند در نتیجه انرژی کافی برای خوب انجام دادن کارها در روز باقی نخواهد داشت مادامی که بیش از حد لازم ورزش نکنید این مسئله صادق نیست و حتی اثر آن برعکس خواهد بودن زیرا ورزش در اصل منبع تقویت انرژی است.
-پیشگیری و مبارزه با بیماری ها
بیماری های نظیر حمله قلبی – سکته – کلسترول – دیابت و ... میتوان با ورزش منظم از خود دور نگه داشت چون روند جریان خون خطر ابتدا به حملات قلبی و سکته را کاهش می دهد ، و میزان قند خون پایین می اید.
-حفظ سلامتی و تقویت روابط اجتماعی خوب
با انجام ورزش اکسیژن بدون کم و کاست و به نحوی موثر در بدن توزیع خواهد شد و یک بیماری مثل سردرد را از بین می برد.
ورزش منظم در کل زندگی مفید است. اگر زندگی خوبی داشته باشید به دنبال آن زندگی اجتماعی خوبی نیز خواهید داشت چون از اعتماد به نفس بیشتری برخوردا خواهید شد . هر چه معتمد به نفس تر باشید زندگیتان به سمت بهتر شدن خواهد رفت . چون ورزش کردن یک فعالیت منظم است با کسانی آشنا خواهید شد که به اندازه شما ورزش کردن را دوشت دارند و بدن آنکه باخبر شوید دایره ی دوستانتان افزایش خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *