آنچه مدیران فروشگاه های پوشاک باید بدانند
 
 
چینش فروشگاه
یکی از عامل اساسی در فروش چینش یک فروشگاه است.
نوع چیدن کالاها و دکور در احساس مشتری تاثیر گذار است.
چینش هایی که طبق تجربه نان می دهد که تاثیر مثبت روی مشتری داشته وموفق بوده است.
- چینش هایی که با رگال مزین شده به مشتری حق انتخاب میدهد و دست مشتری را بازتر می گذارد تا انتخاب های متنوعی داشته باشد و همین عامل رضایت او را جلب می کند.
- قفسه بندی برای اجناسی که نمیتوان روی رگال چید مثل شلوار،کفش و روسری و .... البته دید قفسه ها ونورپردازی آنها بسیار حائز اهمیت است و قفسه ها باید در دسترس باشند تا مشتری به راحتی بتواند انتخاب کند.
رفتار با مشتری
برای مشتریان خود متفاوت باشید یعنی بهترین نوع برخورد با مشتری را داشته باشید تا مشتری ها ثابت شوند ،صداقت با مشتری یکی از ترفند بسیار مهم برای جذب مشتری است. احساس بی اعتمادی را در مشتری خود از بین ببرید و یک ترفند بسیار مهم برای اینکه مشتریان شما به مشتری ثابت فروشگاه تبدیل شود گرفتن شماره تلفن از آنها و ثبت در سیستم است که تولدشان و یا مناسبت خاصی را با سیستم های ارسال اس ام اس تبریک بگوئید تا شما را از یاد نبرند . این امکان را میتوان در نرم افزار فروشگاهی پوشاک رازی افزار سیستم تحت عنوان پنل پیامکی تهیه کرد و این قابلیت را دارد که از طریق ارسال پیامک به مشتریان انها را به مشتری وفادار تبدیل کند.
محصولات را دسته بندی کنید
لباس ها را دسته بندی کنید تا مشتریان در انتخاب لباس مورد نظر سردرگم نباشند و اثر منفی و زیان اوری برای شما نداشته باشد،دسته بندی ها باید طوری باشد که دسترسی به انها آسان باشد .
حس بویایی و شنوایی را تحریک کنید
میتوانید در محیط فروشگاه از یک موزیک آرام بخش با صدای پائین و خوشبو کننده های هوا برای تحریک حس بویایی و شنوایی مشتریان استفاده کنید . این عامل ذهنیت خوبی را برای مشتری ایجاد میکند.
حراجی های مناسب برگزار کنید
واژه حراجی روی ذهن مشتریان تاثیر خوبی دارد.مثلا حراجی آخرفصل باعث می گردد تا اجناس فصل روی دستتان نماند .
سعی کنید حراج واقعی داشته باشید و قیمت ها را از روزهای معمولی کاهش دهید حتی این حراجی ها را طبقه بندی مشتریان قیمت گذاری کنید به عنوان مثال مشتریان را رتبه بندی کنید به طلایی – نقره ای – برنزی ( طبق خرید های قبلی که داشته اند ) و بر همین اساس درصد تخفیف را متفاوت قرار دهید . استفاده از این روش بسیار سهل و آسان است . نرم افزار باشگاه مشتریان شرکت رازی افزار سیستم (CRM) این قابلیت را به فروشگاه ها میدهد که مشتریان را طبقه بندی کند و طبق آن امتیاز بدهد یا میزان درصد حراجی را افزایش یا کاهش دهد.
به ویترین اهمیت دهید
مشتریان برای ورود به یک فروشگاه اول به ویترین آن توجه می کنند و اگر ویترین نظر انها را جلب کرد وارد فروشگاه می شوند بنابراین سعی کنید اجناس روز و یا چیزهایی که طرفدار بیشتری دارد و نظر بیشتری را جلب می کند در ویترین قرار دهید و هرازگاهی ویترین را تغییر دهید. <>br از دکور ها و مانکن های جذاب استفاده کنید.
ویترین را خیلی شلوغ نکنید که مشتری خسته شود.
رنگ های اصلی و مناسب فصل را در ویترین قرار دهید.
 
قیمت و هویت لباس ها را نمایش دهید.
روی مارک تمامی کالا ها برچسب قیمت بچسبانید و هر لباس دارای یک شناسنامه باشد تا مشتری راحتتر بتواند انتخاب کند مثلا علاوه بر قیمت میتوانید مدل،سایز و .. کالا را روی آن درج کنید.(آیتم بارکد و سایز و رنگ و گروه و مدل نرم افزار رازی افزار سیستم این قابلیت را برای فروشگاه ها فراهم کرده است )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *