ایرانگردی
 
 
به تعطیلات نوروز نزدیک میشوی و در این ایام اکثر شهر های کشورمان مملو از مسافر است. با آغاز بهار و زنده شدن طبیعت میل به سفر افزایش می یابد از شمال تا جنوب ایران ، بهار در هر منطقه ای حال و هوای خاص خود را دارد بنابراین برای برنامه ریزی سفر نوروزی باید به این فکر کنید که دوست دارید به چطور جایی بروید و از چه مکان هایی لذت می برید؟! با رازی افزار سیستم همراه باشید تا در ادامه چند شهر زیبا و معرکه ایران را معرفی خواهد کرد.
سفر نوروزی در گرمای مطلوب جنوب
اگر گرمای مطلوب خورشی جنوب را در این ایام دوست دارید کیش،قشم،اهواز،آبادان، چابهار و ... گزینه های مناسبی هستند. این شهرها در بهار از گرمای مطلوب و لذت بخشی برخوردار است و این شهر ها به دلیل ساحلی بودن و یا رودخانه از میان انها عبورمی کند آب و هوای مرطوب دارد.
شهر دزفول
دارای موزه مردم شناسی ،بازار قدیم که ساعت ها میتوانید در ان سرگرم باشید خانه تاریخی و .... جنگل حرا
منطقه حفاظت شده حرا و تالاب خو خوران که بین جزیره قشم و استان هرمزگان قرار گرفته به قدری این منطقه زیبا و نحصر به فرد است که هرگز ان ا فراموش نخواهید کرد. جزایر ناز
در 22 کیلومتری جزیره قشم و تنها محلی است که با پای پیاده یا با ماشین شخصی میتوان تا فاصله یک کیلومتری به درون آب نیلگون خلیج فارس را پیمود.
شهر هایی با جاذبه های تاریخی و سوغات های متنوع
شهر هایی مثل اصفهان ،یزد و شیراز چندین مزیت برای مسافران دارد .اول اینکه بازدید از امکان تاریخی افراد را به گذشته میبرد و از این آثار لذت میبرند .دوم اینکه با گشت و کذار و تفریح در این شهر لذت سفر دو چندان میشود و از سوغاتی های متنوع و لذت بخش انها بهره میبرند .
یزد از ان دسته شهرهای گردشگری و توریستی ایران است که دارای آثار تاریخی و فرهنگی و سوغاتی های خوشمزه و صنایع دستی متنوع مثل ترمه ، زیلو و ...و شیرینی های بسیار متنوع و خوش طعم می باشد. حلوا ارده اردکان - کیک یزدی - قطاب و باقلوا - پشمک - نقل و حاج بادام و ...
سفر به شهر های زیارتی
سال نو خود را با زیارت اغاز کنید. شهر های زیارتی مثل مشهد با یک تیر و دو نشان است که هم زیارتی است و هم سیاحتی
سایر شهرهای زیارتی که جمعیت زیادی از مسافران به این مناطق سفر میکنند از جمله: ارامگاه حضرت احمد بن موسی کاظم (شاهچراغ) که در شهر شیراز قرار دارد.
آرامگاه حضرت حسین بن موسی الکاظم که در سه کیلومتری شهرستان طبس در استان یزد قرار دارد .
آرامگاه حضرت معصومه (س) که خواهر امام رضا (ع) است و در شهر قم قرار دارد.
 
 
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *