ترفند های طلایی برای رشد کسب وکار
 
 
رشد و شکوفایی کسب وکار از گذشته تاکنون آرزوی هر فرد شاغل بوده و هست، که به تناسب تلاش و جدیت افراد دستیابی به ان امکان پذیر می باشد .
با رازی افزار سیستم همراه باشید تا درادامه مقاله مربوط به ترفند های طلایی رشد و کسب و کار را مطالعه فرمائید. هر کسب و کار جدید که شروع می شود با هزاران امید همراه است، امید برای موفقیت و روی روال افتادن کارها ، اما چه چیزی باعث میشود بعضی کسب و کارها از دور خارج میشوند؟
برخی روش ها به بهبود کسب و کار کمک میکنند که عده ای با خبر هستند و به کار میگیرند و عده ای زیاد جدی نمی گیرند و اینگونه است که دسته اول موفق تر از دسته دوم هستند.
1 محیط را شاد کنید.
شاید برایتان جالب باشد که بدانید مواردی مثل نور، صدا و موسیقی می تواند روی وضعیت روحی کارمندان و نتیجه وضعیت کارشان تاثیر بگذارد.برای بهبود وضعیت روحی افراد به وضعیت تهویه هوای محیط کار، ترکیب نور زرد و سفید، ارگونومیک بودن میزها و صندلی ها ، استفاده از رنگ های شاد و حفظ آرامش محیط کار دقت کنید.
2 مسئولیت اجتماعی
در هر کشور پیشرفته ای شرکت ها مسئولیت اجتماعی خاص خودشان را تعریف می کنند وجهه اجتماعی برای خود می سازند. بهتر است شما هم برای کسب و کارتان یک مسئولیت اجتماعی تعریف کنید؛ به عنوان مثال اگر کسب و کارتان مربوط به فروشگاه های پوشاک و یا تولیدی پوشاک اشت میتوانید تولید ملی و استفاده از نرم افزارهای حسابداری را بخشی از اهداف خود قرار دهید.
با این کارتان هم قدمی مثبت برای تولید ملی و ایجاد کسب و کار کشورتان برداشته اید و هم با نرم افزار های حسابداری فروشگاهی و تولیدی به حساب های فروشگاه نظم بخشیده اید و در نهایت این موارد منجر به بهبود کار شما خواهد شد.
3 روی مزیت رقابتی کار کنید
برای کارتان مزیت رقابتی مشخص کنید .یعنی جهت رشد کسب و کارتان با خودتان بگویید که با وجود رقبای دیگیر در همین حرفه ، قرار است چه خدمات و امکاناتی را ارائه دهید تا جایگاه شما از سایرسن را متفاوت کند اگر بتوانید مزیت رقابتی درستی تعریف کنید ،بخش بزرگی از راه را رفته اید.
4 اهمیت نیروی انسانی
مطالعه مدیریت منابع انسانی و سایر رفتارهای مدیریتی یک مسیر موفقیت مهم است . انتخاب و گزینش نیروی کار مهم است اما نه به اندازه نگه داشتن آن و برای نگه داشتن نیروی انسانی باید بتوانید امنیت و احترام آن ها را فراهم کنید .
5 یاد بدهید
کافی است سری به کمپانی های موفق بزنید و رفتارهای نیروی انسانی را مطالعه کنید تا منئجه شوید که در این شرکت ها نیرو های انسانی مرتبا در حال رو و بدل کردن اطلاعات تازه و مهارت های نو به یکدیگر هستند و این نیروی انسانی میداندکه رشد مجموعه باعث رشد فرد می شود
6 استفاده درست از شبکه های اجتماعی
کسب و کارهای موفقی که این روزها هنوز در بازار فعالیت دارند تقریبا توانسته اند استفاده درست از شبکه های اجتماعی کنند. این کسب و کار ها می دانند تبلیغات چطور در ارائه تصویر برندشان موفق عمل میکند و تا چه اندازه اهمیت دارد . مثلا از طریق اینستاگرام ،اهمیت عکاسی خوب ، نوشتن کپشن هایی با اطلاعات دقیق و درست و پاسخگویی منظم را می دانند و این موارد باعث موفقیت روز به روزشان می شود.
7 اهمیت برنامه ریزی و نظم
برای اینکه از مسئولیت ها عقب نمانید باید به ذهنتان نظم بدهید و برنامه منظم بریزید و به دنبال آن مشتریان خود را حفظ کنید .چیدن برنامه درست و واقع بینانه و مشخص کردن مرحله به مرحله مسئولیت ها میتواند اقدام بسیار مهمی در رسیدن به هاداف شغلی شما بر دارد.
8 خوش قول بمانید
دست به سر کردن مشتری هرگز باعث موفقیت شما نمیشود شاید این موضوع به صورت موقت مشکل را برطرف کند اما در طولانی مدت باعث عدم وفاداری مشتری و از دست دادن او خواهد شد.
9 مهارت یاد بگیرید
شرکت کردن در همایش ها ، کلاس ها و .. یا با خواندن کتاب های مرتبط با فروش و بازریابی و ... میتوانید مهارت های مربوط با کسب و کارتان را افزایش دهید.دنیای امروز دنیای تغییرات سریع است و اگر روش خود را به روز نکنید ممکن است از روش های فردا و روزهای بعد جا بمانید و کشب و کارتان دچار مشکل شود.بنابراین یادگیری را جدی بگیرید.
10 مطلع باشید
اگر میانه خوبی با اخبار ندارید و فکر میکنید بی خبیر ،خوش خبری است بهتر است این رویکرد را عوض کنید سعی کنید تمام اطلاعات و اخبار مربوط به حیطه کاریتان را مطالعه کنید و در جریان تغییرات قرار بگیرید.ودر جریان اطلاعات حرکت کردن باعث رشد در کسب و کارتان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *