رژیم سلامت سیاره زمین!
 
 
گوشت قرمز در حال ویران کردن زمین است. برای حفظ سلامت کره زمین سعی کنیم از خوردن ان صرف نظر کنیم و یا مصرف آن را به حداقل برسانیم.
چنانچه روند استفاده از گوشت قرمز به همین شکل پیش برود به زودی شاهد خطر نابودی زمین خواهیم شد. دانشمندان رژیم های غذایی که با حداقل گوشت قرمز است را به همه جهانیان پیشنهاد می کنند که در درجه اول برای حفظ زمین از خطر نابودی و دوم برای ارتقا سلامتی انسان است. زیرا مصرف گوشت قرمز با مخاطات مختلفی برای سلامتی انسان همراه است.
این رژیم به رژیم سلامت کره زمین معروف است . تا با مصرف به اندازه سلامتی انسان و سلامت کره زمین را در بر میگیرد. دانشمندان و متخصصان معتقد هستند که بین مصرف گوشت قرمز و مقولاتی از جمله تغیرات جوی ، آلودگی منابع اب شیرین ، تخریب حیات وحش ارتباط تنگاتنگی دارد و با محدود کردن مصرف گوشت میتوانیم از تخریب زمین جلوگیری کنیم.
مزایای کاهش مصرف گوشت قرمز در سطح جهانی
با چنین رژیم غذایی مانع از مرگ 11 میلیون انسان در طول سال خواهیم شد. مصرف بی رویه گوشت عامل بسیاری از بیماری های قلبی و سکته هستند. رژیم غذایی و روند تولید مواد غذایی باید تغییر کند زیرا انسان برای حفظ کره زمین و ارتقا سطح سلامت چاره دیگری ندارد.
باید تلاش شود این رژیم به یک رزیم جهانی تبدیل شود و در بین انسان ها نهادینه و به جای مصرف گوشت و شکر باید زمان بیشتری برای تولید دانه های روغنی ،میوه جات و سبزی ها گذاشت و آنها را به دو برابر رساند. آمریکای شمالی از آن دسته کشور هایی است که باید مصرف گوشت قرمز را 84 درصد کاهش دهد و حبوبات را 6 برابر افزایش دهد. کشور های اروپایی نیز باید 77 درصد مصرف گوشت قرمز را کاهش و 15 برابر حبوبات و دانه های روغنی را افزایش دهد.
متخصصان تغذیه مصرف بیشتر سبزی،میوه ،دانه های روغنی ، روغن های غیر اشباح و غذا های دریایی و مصرف ماکیان را به شدت توصیه می کند. قرار شد در سال 2050 جمعیت زمین به 10 میلیارد نفر برسد و چنانچه این رزیم ها نهاذینه شود میتوان امیدوار بود که با این چنین جمعیت مشکلات کمتری بریا زمین به وجود بیاید . از 7 میلیارد انسان ، تعداد 820 میلیون نفر دسترسی کامل به مواد غذایی ندارند ، تعداد 2 میلیارد نفر هم دچار فقر غذایی هستند و در حدود 2 میلیارد نفر هم دارای اضافه وزن و چاقی هستند. هر قدر جمعیت افزایش یابد منابع زمینی برای حمایت از تولید گوشت قرمز کاهش می یابد و به ناچار انسان به سمت مصرف بیشتر سبزیجات رو میاورد. مثلا برگر ها برای محیط زیست خطرناک هستند زیرا برای تهیه هر برگر حجم زیادی آب مصرف می شود.
رژیم غذایی با حداقل استفاده از گوشت قرمز
مردم میتوانند گوشت قرمز مصرف کنند اما باید میزان مصرف آن را کنترل کرد. هر فرد در طول روز می تواند 2 هزار و 500 کالری انرژی دریافت کند و در طول هفته یک بار همبرگر و 2 بار ماهی مصرف کند. رژیم گوشت قرمز قصد ندارد تا انسان را به سوی سوء تغذیه و گرسنگی بکشاند بلکه هدف داشتن رژیم غذایی سالم است .
دانشمندان علاوه بر کاهش مصرف گوشت قرمز همچنین اسراف مواد غذایی را یکی از مخاطرات جدید میدانند و تاکید دارند که اسزاف در زمینه مواد غذایی دست کم باید به نصف امار حال حاضر کاهش یابد.و قرار است نتایج این پژوهش ها در اختیار سیاستگذاران 40 کشور مختلف قرار بگیرد تا به صورت عملیاتی شاهد کاهش مصرف گوشت قرمز باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *