چند اشتباه رایج در زمان خرید گوشی جدید
 
 
خرید گوشی هوشمند جدید حس هیجان و به مراتب استرس را به همراه دارد.تفاوتی ندارد که در چه محدوده قیمتی قصد خرید گوشی داشته باشید همیشه انتخاب های زیادی روبروی شماست.
قرار است که هزینه ای صرف خرید گوشی کنید که حداقل یک یا دو سال برای شما کار کند . شما بر اساس نیازهایتان و استفاده هایی که از گوشی میکنید ، اولویت های خود را در خرید گوشی مدنظر قرار دهید و احتمالا کسی غیر از شما نمیتواند انتخاب کند که چه گوشی بخرد اما ما در این مطلب قصد داریم به شما نکاتی را یادآور شویم که در هنگام خرید گوشی باید از ان اجتناب کنید با رازی افزار سیستم همراه باشید.
بیش از اندازه خرج کردن
پرداخت پولی بیش از آنچه در توان شماست یکی از اشتباهات رایج و بزرگ است . حتما قبل از انتخاب گوشی بریا خودتان بودجه تنظیم کنید ،شاید این موضوع کار جذابی نباشد اما یک مزیت خوب دارد و آن اینست که انتخاب های شما را محدود میکند.
مثلا اگر تنها 1 میلیون تومان میتوانید برای خرید گوشی هزینه کنید ،گوشی های گرانتر را از لیست خود حذف میکنید. گوشی های هوشمند جذاب هستند و این یک واقعیت است که ما دوست داریم گرانترین و آخرین تکنولوژی های بازار را داشته باشیم اما به جز خرید گوشی چیز های مهم دیگری نیز در زندگی وجود دارد که باید در اولویت و توجه قرار گیرد . پس منطقی است که برای خرید گوشی خودتان را وارد قرض نکنید.
تعصبی بودن
تعصبی رفتار کردن در خرید گوشی اشتباه بزرگی است یعنی شما فقط به یک برند علاقه داشته باشید و گوشی های با برند های دیگر را بدون دلیل موجهی از لیست خود حذف کنید.
در بسیاری از موارد شرکت های با نام تجاری کوچک تر در مقایسه با غول های بازار ،گوشی های با کیفیت اما با قیمت بسیار کمتر ارائه میدهند. در هنگام خرید گوشی ذهن خود را باز نگه دارید و در خصوص یک برند تعصب نداشته باشید و دلیلی ندارد که برند های دارای معروفیت کمتر را نادیده بگیرید.
نداشتن اولویت
بدون داشتن اولویت خرید گوشی هوشمند کار دشواری است. یک تکه کاغذ بردارید و روی آن بنویسید که کدام ویژگی گوشی برای شما از همه مهمتر است.دوربین؟باتری؟طراحی؟ و ...
مشخص کردن اولویت انتخاب های شما را محدودتر میکند و شما میتوانید گزینه هایی که اولویت مورد نظر شما را ندارند ،خط بزنید. این حرکت حتی به شما در انتخاب بین دو گزینه شبیه به هم نیز کمک میکند.
نادیده گرفتن گوشی های قدیمی
نادیده گرفتن گوشی های قدیمی یک اشتباه رایج است . یک گوشی که در سال گذشته معرفی شده بود هنوز هم میتواند تمام ویژگی های مورد نظر شما را داشته باشد، با این تفاوت که قیمت آن بسیار مناسب تر از گوشی هایی است که در سال جدید معرفی شده است.
لزوما گوشی های جدید تر همیشه بهتر از نسخه های قبلی نیستند .در برخی مواقع تنها اتفاقی که رخ میدهد بهبود نسبی عملکرد گوشی و تغییر طراحی است که آن هم همیشه جواب نمی دهد . اگر شما به داشتن آخرین نسخه از گوشی اهمیت نمی دهید خرید دستگاه های یک یا دو سال قبل تر اتنخاب خوبی برای صرفه جویی در هزینه ها است.
سعی کنید گوشی هایی را انتخاب کنید که عملکرد سخت افزاری قوی داشته باشد ،دارای نمایشگر بزرگ ، نسبت به گرد و غبار مقاوم باشد ، طول عمر باطری و .. و مهمتر اینکه نسبت به گوشی های جدید در رده خود از قیمت کمتری برخوردار است.
بنابراین زمانی که در فروشگاه های اینترنتی و یا بازار های فروش موبایل به دنبال گوشی مناسب برای خود میگردید مطمئن شوید که دستگاه های قدیمی تر را نیز در نظر گرفته اید. و در پایان به شما توصیه میکنم که در هنگام خرید گوشی تنها به ظاهر و طراحی آن توجه نکنید و ویژگی های سخت افزاری و نرم افزاری و کیفیت ساخت آن را مرود توجه قرار دهید. از نظر اقتصادی و منطقی بهتر است که درست پس از معرفی و ورود آن به بازار گوشی نخرید چرا که قیمت آن دارای حباب است و با گذشت این مدت می توانید از کیفیت عملکرد گوشی مورد نظر نیز اطمینان حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *