شرکت های بزرگ چه اطلاعاتی از کاربران خود دارند؟
 
 
شرکت های بزرگ دنیا نظیر فیسبوک ، اپل ، ماکروسافت و ... اطلاعات و داده های متعددی از کاربران در اختیار دارند.
تا به حال این سوال در ذهنتان نقش بسته که "گوگل چه اطلاعاتی از من در اختیار دارد ؟" بدون تردید فکر کردن به جواب این سوال ممکن است تا حدی ناخوشایند باشد .
گوگل تقربیا همه ی آنچه فکرش را بکنید ،درباره شما میداند، از جمله دستگاه هایی که از آن استفاده میکنید ( موبایل – نوت بوک – و ....) اسم و ایمیل و حتی تاریخ تولد شما را میداند و یک مورد جالبتر اینکه تبلیغاتی که روی آن کلیک می کنید و حتی شبکه های وای فای که به آن متصل می شوید را میداند.
گوگل با تمام این شرایط در مقایسه با برخی از شرکت های بزرگ وضعیت بهتری دارد؛ شرکت هایی که به بهانه های مختلف اطلاعات میلیون ها کاربر خود را می فروشند. شرکت های بزرگ زیادی وجود دارند که کاربران آن در سرتاسر دنیا هستند از همین گوگل گرفته تا اپل ، فیسبوک و ماکروسافت
شش شرکت بزرگ داده های کاربرانشان را در اختیار دارند .این شرکت ها عبارتند از : گوگل – فیسبوک – ماکروسافت- توییتر – اپل و آمازون
این اطلاعات از صفحات مربوط به قوانین حفظ حریم شخصی این شرکت ها برداشته شده اند.
تمامی این شرکت هایی که نام برده شد شماره تلفن و آدرس ایمیل کاربران را در دسترس دارند . توییتر نام و جنسیت و تاریخ تولد کاربرانش را نگه نمیدارد اما از این اطلاعات کاملا با خبر است ، حتی دستگاهی که از ان استفاده میکنید و پیامی که می فرستید و منطقه زمانی که در ان حضور دارید .
فیسبوک بیشتر بر روی اطلاعات دموگرافیک (جمعیت شناسی) تمرکز دارد.
با وجود رسوایی های جدید فیسبوک در افشای اطلاعات کاربران همچنان این شرکت بزرگ به جمع آوری داده های مهمی مثل دین – نژاد – محل سکونت فعلی – سطح تحصیلات – میزان درآمد – شغل – وضعیت رابطه و حتی دیدگاه های سیاسی کاربرانش ادامه می دهد.
اکثر مردم حس خوبی به دستیار صوتی الکسای امازون ندارند!آمازون حکم موتور جستجوی دنیای خرید و فروش آنلاین را ایفا میکند؛ بنابراین اطلاعات بسیاری از کاربرانش جمع اوری می کند.
اپل اغلب اوقات متادیتا _فایل های نظیر موسیقی – تصاویر و برچسب ها ) جمع اوری می کند.
در نهایت دو شرکت بزرگی که اطلاعات بسیار زیادی از کاربرانش در اختیار دارند. ردموند ها با دستیار کورتانا و گوگل با جیمل به حجم بسیار زیادی از اطلاعات شما دسترسی دارند و این موضوع می تواند ناخوشایند باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *