اینترنت 5G سلامتی موجودات زنده را تهدید میکند
 
 
اینترنت نسل پنجم اتصال به اینترنت را با سرعت و فرکانس های زیادی انجام می دهد، محققان عوارض مخرب این نسل از اینترنت را بر سلامتی انسان کشف کرده که در ادامه با ان آشنا میشویم با رازی افزار سیستم همراه باشید.
بسیاری از اپراتور های بزرگ جهان به دلیل اینکه پوشش دهی اتصال به اینترنت 5G به سامانه های اینترنتی با سرعت بالا و با فرکانس های متعددی انجام می شود به دنبال توسعه آن هستند ، اما در بررسی های جدید محققان از وجود عوارض مخرب در این نسل از اینترنت است.طبق آخرین بررسی ها اینترنت 5G برای سلامتی انسان بسیار مضر خواهد بود.
اینترنت 5G چگونه مضر خواهد بود؟
تکنولوژی اینترنت برای اینکه دسترسی به کاربران را به اینترنت پر سرعت فراهم کند باید اطلاعات را با حجم بالا و سرعت زیاد انتقال دهد و برای این کار اینترنت نسل پنجم از طیف رادیویی با نام امواج میلی متری استفاده می کند تا از فرکانس بالایی برخوردار شود.
به همین دلیل یکپارچگی امواج میلی متری در فاصله های طولانی کاهش می یابد و در مواجهه با اجسام جامد قدرت خود را از دست می دهند ،برای تقویت این امواج و انتقال امواج به خوبی صورت گیرد میبایست در شهر های بزرگ تعداد زیادی برج مخابراتی کوچک در نقاط مختلف مثل چراغ هایی راهنمایی و رانندگی و چراغ های خیابان ها نصب شود .
از این رو دانشمندان بر این باورند که با افزایش تعداد برج های مخابراتی کوچک آسیب های زیادی به سلامتی موجودات زنده وارد می شود و به همین خاطر دولت ها باید در توسعه این فناوری بازنگری کنند.
عوارض اینترنت 5G
محققان با بررسی بر روی امواج و فرکانس های این نوع از اینترنت به این نتیجه رسیده اند که این امواج برای سلامتی انسان ، حیوان و محیط زیست بسیار مضر خواهد بود.
بررسی توسط 180نفر از دانشمندان با 35 ملیت مختلف تایید شده است و به طور کلی بیش از 230 نفر از محققان برتر جهان در خواستی مبنی بر تجدید نظر در خصوص اینترنت نسل پنجم را به جامعه بین المللی ارائه کرده اند. طبق بررسی محققان ،اینترنت نسل پنجم تهدید هایی نظیر افزایش رشد و تکثیر سلولی ، افزایش احتمال ابتلا به سرطان ، آسیب ژنتیکی ، تغییر منفی در سیستم تولید مثل ، اختلال در یادگیری و مشکل های ذهنی ، اختلال عصبی و مغزی و تاثیر منفی بر محیط زیست را شامل می شود.
از طرفی این دانشمندان توصیه می کنند که کودکان و زنان باردار در مقابل چنین اواجی محافظت شوند و قوانین تدوین شود تا شرکت های تولید کننده دستگاه های الکترونیکی و گوشی های موبایل به عرضه محصولات ایمن توجه بیشتری داشته باشند.
همچنین مناطقی را در شهر ایجاد کنند که در آن امواج خطرناکی وجود نداشته باشد و با عنوان منطقه سفید به مردم اطلاع رسانی شود . دولت ها نیز شهروندان را از خطر ها و عوارض این امواج مطلع سازند و توسعه اینترنت نسل پنجم با قوانین خاصی محدود شود .
چرا اینترنت 5G با وجود چنین خطر هایی در حال توسعه است ؟
با تمام عوارضی که برای اینترنت نسل پنجم بیان شد ، بسیاری از کاربران شاید بپرسند چرا اینترنت 5G با وجود چنین خطرهایی توسط شرکت ها و اپراتور های بزرگ در حال توسعه است ؟
شرکت های بزرگ و اپراتور های مطرح در جهان به دنبال ساخت شهرهای هوشمند بوده تا بتوانند وضعیت درآمدزایی خود را بیش از پیش مطلوب سازند.
شهرهای هوشمند از امکاناتی نظیر اینترنت اشیاء – هوش مصنوعی – رایانش ابری – و خدمات کلاد برخوردار خواهد بود و شرکت های بزرگ نیز با عرضه چنین محصولاتی می توانند درآمدزایی خوبی داشته باشند از طرفی نیاز مردم به شهرهای هوشمند موجب میشود تا دولت ها نیز به این سمت حرکت کرده و با شرکت های بزرگ فناوری همکاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *