فیلتر اینستاگرام !
 
 
فیلتر اینستاگرام در دستور کار مقامات نیست.
نماینده مجلس گفت که فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار هیچ سازمانی نیست و هیچ بحثی در این مورد در کمیته ی تعیین مصادیق مجرمانه صورت نگرفته است.
روزهای گذشته خبری به نقل از دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی ایران، سید ابوالحسن فیرزوآبادی منتشر شد که احتمال فیلترینگ اینستاگرام را بالا عنوان کرده است.
فیروزآبادی در اظهارات خود اعلام کرده بود که پیروی پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی خارجی از برخی قوانین داخلی الزامی است و در صورت همکاری نکردن انها سرنوشتی جزفیلترینگ در انتظارشان نخواهد بود. اما امروز محمد کاظمی ،نماینده ی مردم ملارد در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که چنین مسائلی در کمیته ی تعیین مصادیق مجرمانه مطرح شده است.ا. در رابطه با اظهار نظر فیروز آبادی مبنی بر اعلام شرایط فعالیت در ایران به مدیران اینستاگرام نیز عنوان کرد که چنین اقدامی صورت نگرفته است .
کاظمی دو نهاد تصمیم گبر در این حوزه را شورای عالی فضای مجازی و کمیته ی تعیین مصادیق مجرمانه خواند. او به این نکته اشاره کرد که تصمیم گیری در مورد این موضوع و ادامه فعالیت یا فیلترینگ هر شبکه ی اجتماعی ،باید در این نهاد ها بررسی شده و تصمیمات لازم اتخاذ شود.
کاظمی که خود عضو کمیته ی تعیین مصادیق مجرمانه است در ادامه عنوان کرد که این تصمیمات باید با برنامه ریزی و مشورت جمعی انجام شود و هنوز در این کار گروه ،تصمیم یا صحبتی در مورد فیلترینگ اینستاگرام مطرح نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *