بنیان گذار علی بابا به زودی این شرکت را ترک میکند!
 
 
جک ما میلیارد چینی و بنیان گذار و مدیر عامل شرکت بزرگ تجارت الکترونیک علی بابا به تازگی در مصاحبه ای با مجله بلومبرگ گفته است که به زودی از سمت خود در این شرکت کناره گیری ، و زمان و ثروت خود را صرف بنیاد بشر دوستانه شخصی اش می کند.
جک ما هم اکنون در سن 53 سالگی یکی از ثروتمندترین افراد در چین است ، او در سال 2014 یک سال پس از آن که از منصب مدیر عاملی علی بابا کناره گیری کرد، بنیاد خود با نام جک ما زا با هدف کمک و بهبود آموزش در چین ،به ویژه در روستا ها پایه گذاری کرد.
این بنیاد سال گذشته اعلام کرد قصد دارد مبلغ معادل 300 میلیون یو آن را صرف آموزش معلمان کند تا بی سوادی را در مناطق روستای چین را از بین ببرد. آقای ما قبل از تاسیس علی بابا معلم زبان انگلیسی بوده است ! به بلومبرگ کفت :من در آینده بسیار نزدیک به حرفه معلمی مشغول خواهم شد .فکر میکنم بهتر از مدیر عامل بودن در علی بابا باشم.
زمان دقیقی برای گفته خود تعیین نکرده است اما در پاسخ به سوال بلومبرگ گفت : به زودی این اتفاق خواهد افتاد ،بنیاد جک ما را اماده شده است . این بنیاد حاصل 10 سال تلاش های من است .
 
 
کار جک مشابهه کار گیتس در سال 2000 و 6 سال قبل از خزوج بیل گیتس از مایکروسافت انجام دادند. آن ها بنیاد بیل گیتس را با هدف از بین بردن فقر و بهبود سلامت تاسیس کردند که همین ماه پیش عنوان سخاوتمندترین بنیاد بشر دوستانه ی امریکا را به خود اختصاص داد .
Alibaba بزرگترین شرکت تجاری الکترونیکی چین است که سبد محصولات متنوعی از فروش آنلاین کالا تا خدمات ابری و تحویل غذا را شامل می شود. این شرکت در یک سال گذشته اخیر 158 میلیارد یوآن درآمد کسب کرده است .
آقای ما در سال 2013 از سمت مدیری کناره گیری کرد و در جایگاه رئیس هیئت مدیره قرار گرفت . ثروت جک ما را 39 میلیارد دلار تخمین زده اند که دومین مرد ثروتمند چین و بیستمین مرد ثروتمند جهان است .
آقای ما یکی از عجیب ترین افراد ثروتمند دنیا است ؛ او سال گذشته در شرکتش با لباسی شبیه به مایک جکسون ظاهر شد . همچنین ویدویی از او منتشر شد که مهارت وی در کنگ فو را نشان میدهد. او در این ویدیو 8 ورزشکار قدرتمند سبک تایی چی کنگ فو را شکست می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *