چگونه نویسنده بهتری شوید.
 
 
چگونه میتوانید نویسنده ی پر کارتری بود؟ چه عواملی به نویسندگان انگیزه نوشتن میدهد و چه عواملی آن ها را از شروع کردن باز می دارد؟
با رازی افزار سیستم همراه باشد.
از میان عوامل بی شماری که مردم برای بیان نکردن افکار و ایده هایشان از طریق نوشتن نام میبرند ،یک مانع وجود دارد که افراد کمی به وجودش اعتراف می کنند یا حتی از وجودش به صورت آگاهانه اطلاع دارند؛روایت شخصی .
روایت شخصی،قصه ای است که ما به خود درباره ی خودمان می گوییم .این روایت معمولا به شکه جمله هایی کوتاه در ذهن پخش میشوند.
ممکن است بعضی از آنها مانند نمونه های زیر باشند؛
"مردم از نوشته های من خوششان نمی اید"
"نویسنده ها تا به حال درباره ی همه موضوعات موجود نوشته اند،من در مورد چه موضوع جدیدی می توانیم بنویسیم؟"
"تا به حال بازخورد مثبتی درباره ی ینوشته هایم دریافت نکردم"
"نوشتن چه لذتی دارد؟به نظر می آید که درست شبیه به کار کردن باشد .من همین الان هم سرم به کار مشغول است،چرا باید کار دیگری برای خوردم بتراشم؟"
"سنم برای شروع نویسندگی خیلی زیاد است ،چرا باید الان شروع کنم؟"
روایت های بیشمار دیگری نیز وجود دارند که ممکن است در ذهنتان جریان داشته باشند.همین "فایل های صوتی"هستند که در فضای ذهن پخش شده و باعث می شوند حتی قبل از شروع ،متوقف شویم.پس اگر میخواهید شروع به نوشتن یا نوشتن بیشتر کنید باید اول روایت شخصیتان را باز سازی کنید.
اما بهترین راه برای این بازنویسی چیست؟
1 دوباره مانند دانشجویان فکر و عمل کنید.
شاید سال ها از آخرین باری که در کلاس نشسته ایدگذشته باشد و به هیچ وجه خودتان را دانشجو ندانید اما اگر میخواهید نویسنده ی بهتری باشید ؛باید دوباره مثل یک دانشجو فکر و رفتار کنید . کتاب ها ،مقالات، و پادکست های فراوانی در رابطه با حرفه ی نویسندگی وجود دارد شروع به مطالعه آنها کنید و آموخته هایتان را به کار بگیرید.
2 ایده ها را مثل اسفنج جذب کنید.
اگر مشغول نوشتن مجموعه ای از پست های کوتاه و بلاگ هستید یا برای اولین کتابتان اطلاعات جمع آوری میکنید ؛باید ذهنتان را با قصه ها و ایده های جدید تغذیه کنید. مطمئنا مطالعه بهترین روش برای انجام این کار است. ذهنتان را مانند یک اسفنج سیری ناپذیر نسبت به ایده ها تشنه نگه دارید.
3 دائما کار خود را عرضه کنید.
یکی از تفاوت های نویسندگان موفق و شناخته شده با مخاطبین خاص فراوان،کار کردن مرتب و عرضه کردن آن است. خود را عادت دهید که به صورت مداوم بنویسید و محتوای خود را منتشر کنید،چه هفتگی باشد چه ماهیانه یا حتی مانند بعضی افراد،روزانه.
4 فقط شروع کنید .
به خواندن نوشته های نویسندگان دیگر،امتحان مضامین مختلف،مطالعه تکنیک های شبکه های اجتماعی و مرور موضوعات احتمالی برای نوشتن مشغول شوید.مطالعه کردن دارای اهمیت است اما تنها راه برای نویسنده ی بهتری شدن ،نوشتن،اشتباه کردن و درس گرفتن از اشتباهات و تکرار تمام این مراحل از اول است.

2 دیدگاه ها

  1. hamrahmovie.ir گفت:

    سلام.وبسایت خیلی خوبی دارید.دستتون درد نکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *