گوگل بخش تبلیغات خود را با تغییر برند،باز طراحی میکند.
 
 
 
بخش تبلیغات گوگل مهمترین منبع درآمد این شرکت است.غول جستجوی جهان قصد دارد انواع محصولات و خدمات این بخش را با چند برند جدید عرضه کند.
سریدار راما سوامی ، معاون بخش تبلیغات گوگل در یک کنفرانس خبری در مورد باز طراحی این بخش توضیحاتی ارائه کرده است.
او در این کنفرانس خبری اعلام کرد که در سال های ،بازخورد های منفی متعددی در ارتباط با تعدد برند ها و محصولات و خدمات گوگل در این حوزه دریافت کرده اند.
راما سوامی گفت که تعداد زیاد برند ها و خدمات گوگل در بخش تبلیغات ،تبلیغ دهندگان و ناشران را دچار سردرگمی میکرده است.او در این کنفرانس گفت: در قدم اول ما قصد داریم نام سرویس تبلیغات خود را تغییر دهیم.البته این اقدام شروعی بر جهت دهی به محصولات این حوزه در آینده است. در قدم اول تصمیم گوگل به برند سازی بخش تبلیغات ،گوگل ادورزد به گوگل اد (Google Ads)تغییر نام خواهد داد.
در این بخش به نوعی ورودی تبلیغ دهندگان بریا سفارش تبلیغات در تمامی بخش های گوگل اعم از بخش جستجو،ویدیوهای یوتیوب تبلیغ اپلیکیشن در گوگل پلی و نمایش در آدرس های گوگل مپ خواهد بود.
 
 
آن طور که مشخص است باز طراحی برند در این بخش از گوگل تنها به تغییر نام خلاصه نمی شود.اهالی مانتین ویو سرویسی جدید به نام Smart nampaigus نیز راه اندازی خواهند کرد که برای برنامه ریزی تبلیغات شرکت های نوپا مفید خواهد بود.
این کمپین هوشمند ،هدف دهی و باز دهی تبلیغات شرکت ها را در کانال های مختلف مانند تماس تلفنی ، بازدید مستقیم از فروشگاه یا خرید های آنلاین بررسی کرده و اجزاء تبلیغات بعدی مانند متن و تصاویر را برای افزایش این بازدهی بهینه میکند.این فرایند به برند بعدی که در این طرح اضافه خواهد شد Google parketing platform است .این برند ترکیبی از بخش های Google Analytics 360 و Doubleclick Digital marketing خواهد بود.این بخش جدید نیز محصولی به نام Display &video360 خواهد داشت که محصولات بازاریابی دابل کلیک مانند مدیریت کمپین و مرکز مخاطبین را با هم ترکیب خواهد کرد.
دن تیلور ،مدیر این بخش میگوید که این پلتفرم به منظور پاسخ دهی به نیاز روز افزون شرکت ها به همکاری بیشتر توسعه داده شده است.او برای این مورد آدیداس را مثال میزند که از این پلتفرم برای ترکیب بخش های بازاریابی برند و تیم های آنالیز استفاده کرده است.
پلتفرم بازاریابی گوگل به بازاریاب ها این امکان را می دهند که تمامی راهکارهای گوگل برای تبلیغات برند خود مشاهده کرده و با بررسی ترکیبی آنها ،بهترین راه حل را به کار گیرند. البته اگر چه هدف اصلی هماهنگ سازی در داخل پلتفرم ها و دیگر ابزار های گوگل است،اما این پلتفرم بریا هماهنگ سازی با دیگر ابزار های خارجی تبلیغات نیز بهینه خواهد شد.
manager برند سومی است که در این بخش فعالیت خواهد کرد.
این پلتفرم بریا مدیریت کسب درآمد از تبلیغات راه اندازی خواهد شد .برند جدید با ترکیب ابزار های قبلی از جمله Double click Ad E xchage و Double click for publishers توسعه داده میشود.
جاناتان بلاک، مدیر محصول بخش ناشران تبلیغ گوگل در این بار میگوید که فرآیندادغام این دو محصول یک فرآیند سه ساله بوده است.
او در سخنان خود اعلام کرد که دسته بندی های گفته شده پیش از این با هم ترکیب شده اند و در حال حاضر نیز ناشران با ورود به یک پلتفرم به خدمات هر دو سرویس دسترسی دارند.به بیان دیگر تنها تغیر ایجاد شده در این قسمت تغییر لوگو است.
یکی از اصلی ترین پیامد های این برند سازی مجدد ،از بین رفتنبرند دابل کلیک در گوگل است در حالی که برندهای ادسنس و ادموب به کار خود ادامه خواهد داد.
اجرایی شدن برنامه ی برند سازی مجدد از ماه جولای شروع خواهد شد و هیچ جابه جایی بین محصولات از طرف مشتریان نباید انجام شود. نکته نهایی که تیلور به آن اشاره میکند،تغییرات جزئی در طراحی و حفظ روش گاربری سرویس ها تا حد امکان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *