5 ساعت طلایی!
 
قاعده 5 ساعته ای که توسط موفق ترین افراد جهان استفاده می شود.
خود این قاعده بسیار ساده است .یک ساعت از هر روز هفته کاری ا زهفته (یک ساعت +پنج روز کاری هفته =پنج ساعت)
 
 
شاید برایتان جالب باشد که بخواهید بدانید طرز فکر افرادی که در حرفه شان به موفقیت رسیده اند چه بوده است؟کسانی مثل بیل گیتس ،اپرا؟،ایلان ماسک؟ و ....
با رازی افزار سیستم همراه باشید تا در ادامه این مقاله اطلاعات مفید و جالب را مطالعه فرمایید. به گزارش ایتنا تعداد زیادی از نام هایی که به ذهن خطور میکنند کسانی هستند که از یک اصل مشترک پیروی کرده اند:قاعده پنج ساعته
البته منظور این نیست که شما با این روش به دوران بافت دیگیری تبدیل شوید ،ولی قطعا این نقطه شروع خوبی خواهد بود.
موفقیت در یک ساعت در روز
خود این قاعده بسیار ساده است .یک ساعت از هر روز هفته کاری از هفته (یک ساعت پنج روز کاری هفته=پنج ساعت)را به کار بر روی تمرین و یادگیری اختصاص بدهید.
هرچیزی که نیاز به مطالعه یا تمرین دارد و با هدف والاتر پیشبرد زمینه کاریتان قابل اعمال است را در این بازه های زمانی قرار دهید همین! دلیل اینکه قاعده پنج ساعته در مهیا سازی موفق ترین افراد دنیا برای تداوم موفقیت اینقدر موثر بوده است به دو چیز بر میگردد :
لازم است به جای هر چیز سخت تر و طولانی تر تلاش کردن ،بر روی هر چه "هوشمندانه تر " کار کردن تمرکز کنید. کار کردن هوشمندانه شامل اختصاص مدتی از زمان به یادگیری به جای اجرا است.این به شما برای تمرکزبر خود بهبودی بلند مدات به جای بار کاری فعالیتتان کوک خواهد کرد
فکر میکنید خواندن 50 کتاب در سال توسط بیل گیتس ارتباط مستقسم با پروژه های روزمره اش دارد؟
مارک اندرسون کار آفرین میلیاردر به مارک زاکر برگ به عنوان یک نمونه اشاره کرده و در مصاحبه ای گفت: " من فکر میکنم کسب مهارت یا مهارت ها و نحوه اجرای کارها ،فوق العاده مورد غفلت قرار گرفته است." دلیلی وجود دارد که این همه داستان درباره مارک وجود دارد.افرادی شبیه این فرد زیاد نیستند .
اگر وقت خود را با مدیر عامل های بزرگ صرف کنید متوجه خواهید شد که آنها واقعا دایره المعارفی از اطلاعات درباره نحوه اداره یک کمپانی برخورداری از دانشی این چنین در اوائل دهه 20 و چند سالگی بسیار دشوار است.
پنج ساعت و سه راه
یک مطلب منتشر شده در سایت inc روش صرف وقت توسط کسانی که از قاعده پنج ساعته استفاده می کنند را به سه دسته تقسیم کرده :
1. مطالعه کنید
علاوه بر بیل گیتس میتوان به کتابخوان های حرفه ای دیگر همچون باراک اوباما ، اپرا ، مارک کوبان ، فیل نایت ( موسس nike ) و .. اشاره کرد.
2. فکر کنید
این عمل شاید مانند یک ساعت بیکاری به نظر برسد ولی نشان داده شده است که اختصاص وقت به تامل کردن عملکرد شغلی را بهبود می بخشد.این یک اصل حیاتی برای تیم آمسترانگ مدیر عامل AOL است که تیم ارشدش را وادار به چهار ساعت فکر کردن در هفته می کند.
3.تجریه کنید
بنجامین فرانکین و توماس ادیسون به انجام آزمایش های ریسکی معروف بودند.گوگل و ماکروسافت مدتی از روز را در اختیار کارکنانشان قرار داده اند.تا با تجربه کردن عملی ایده هایشان بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *