هوش مصنوعی انسانهارا بیکار نخواهد کرد!
 
مدیر عامل آمازون :هوش مصنوعی شما را بیکار نخواهد کرد.
جف بزوس مدیر عامل قدرتمند آمازون از این بابت که در آینده ربات ها بتوانند جای انسان ها را بگیرند و آنها را بیکار کنند،نگران نیست!وی معتقد است هوش مصنوعی شغل می سازد نه اینکه شغل ها را از بین ببرد.
این در حالی است که طبق برخی بررسی ها هوش مصنوعی تا سال 2020 بالغ بر 1.8 میلیون فرصت شغلی را از بین خواهد برد.این مدیر بزرگ با بیان اینکه دیدگاه وی "خیال پردازانه" نیست گفت:هوش مصنوعی و اتوماسیون کیفیت انجام کارها را بهبود می بخشد و فرصت های شغلی جدید ایجاد نموده و در نهایت باعث افزایش ثروت در جامعه خواهد شد.
به نقل از وب سایت CIO DIVE جف بزونس بر این باور است که قدرت روز افزون هوش مصنوعی نمی تواند بر انسان ها غلبه کند و آنها را تحت کنترل خود درآورد.
وی در عین حال بر وجود نگرانی هایی در خصوص استفاده از سلاح های خود مختار صحه گذاشت.
بزونس در این عقیده تنها نیست ،گارتنر هم چندی پیش در گزارشی اعلام کرده بود هوش مصنوعی عامل بیکاری انسان ها نخواهد بود .تکامل فناوری هایی مانند رباتیک و هوش مصنوعی ،درحقیقت شیوه کار کردن ما را تغییر میدهند و این که چه کسی یا چه چیزی متصدی انجام چه کارو شغلی خواهد شد .
 
 
جالب اینجاست که آمازون یکی از حریصترین شرکت های جهان برای استفاده از ربات ها و به کارگیری سرویس های اتوماسیون به شمار میرود.با این غول خرده فروشی جهان فرآیند استخدام نیروهای جدید را متوقف کرده است و از قصه خود برای به کارگیری 2000 نیروی فنی خبر داده است .
البته این نظر آقای بزوس مخالفانی فراوان و متنوع نیز دارد.برای نمونه طبق پیش بینی شرکت PWC تا اواسط دهه آینده ،اتوماسیون حدود 3 درصد مشاغل را در معرض نابودی قرار میدهد و این رقم تا اواسط دهه 2030 به 30 درصد افزایش می یابد.
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *