قدرتمند ترین مدیران جهان
 
نشریه فوربز هر ساله لیستی از قدرتمند ترین افراد جهان را منتشر می کند.ملاک انتخاب این افراد ، تاثیر گذاری فعالیت های آن ها بر مردم کل جهان است.در این لیست تعدادی مدیر آمریکایی ،آسیایی ،و تنها یک مدیر اروپایی و یک مدیر آفریقایی است.
لیست سال 2018 شامل 75 نفر است و این بدان معناست که برای هر 100 میلیون نفر جمعیت ، یک فرد قدرتمند درجهان وجود دارد.
در ادامه این مقاله ی رازی افزار سیستم لیستی از 10 مدیر قدرتمند جهان را مطالعه می کنید که مجموع دارایی های تحت مدیریتشان برابر با تولید ناخالص ملی کشور ژاپن (سومین اقتصاد بزرگ جهان) و حدود پنج تریلیون دلار است .
1- جف بزوس
ثروتمندترین فرد در جهان در بالای این لیست قرار دارد .جف بزوس تنها فردی در جهان است که عدد دارایی اش به دلار 12 رقم می رسد. مدیر بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان است و سال گذشته ی میلادی با خرید شرکت غذایی Whole foods و همچنین راه اندازی فروشگاه های فیزیکی کتاب ، روند رو به رشد شرکتش را حفظ کرد.
کسب و کار آمازون در ح.زه ی خدمات ابری نیز در حال حاضر بیش از 780میلیارد دلار ارزش دارد.و ارزش سهام آمازون در سال گذشته با رشدی بیش از 70درصد موجهه شده است.
 
 
2- لری پیچ
مدیر عامل دیگری که در لیست 10 فرد قدرتمند جهان قرار گرفته ، مدیر عامل هولدینگ آلفابت یعنی لری پیچ است که شرکت تحت مدیریتش ،بزرگترین موتور جستجوی جهان را به همراه تعداد زیادی محصولات نرم افزاری و سخت افزاری دیگر به جهان عرضه کرده است. پیچ اهل میشیگان است ، علاوه بر آلفابت در شرکت کیتی هاک که در زمینه ساخت تاکسی های پرنده فعال است سرمایه گذاری کرده است.این شرکت به تازگی محصولات خود را در نیوزلند آزمایش کرد.
3- مارک زاکربرگ
بحران کمبریج آنالاتیکا در سال جاری باعث شد زاکربرگ از فهرست 10 نفره ی قدرتمندترین افراد جهان خارج شود.بحران ایجاد شده ضربه ی بزرگی به فیس بوک و مدیر آن وارد کرد؛اما بیانیه ی حرفه ای زاکربرگ در کنگره ی آمریکا ، امید را به دل سهامداران این شرکت باز گرداند و در همان روز جلسه سهام این شرکت با رشد 4.5 درصدی مواجه شد. زاکربرگ دومین نفر در لیست دانشجویان مشهور انصرافی هاروارد است. شرکتی که اوبنا کرده،صاحب تعدادی از برترین سرویس های شبکه ی اجتماعی و پیام رسان است که ارزشی بیش از نیم تریلیون دلار دارد.
4- وارن بافت
پیرمرد ثروتمند آمریکایی، در این لیست جزء ثروتمندترین ها است.او به تازگی از هیئت مدیره ی شرکت Kraft Heinz استعفا داده اما هنوز با قدرت به مدیریت برکشایر هاتاوی ادامه میدهند . او این شرکت را در سال 1963 خرید و پس از مدتی آن را به یک شرکت سرمایه گذاری تبدیل کرد. وارن بافت با لقب پیشگوی اوماها در ماه می اعلام کرد که شرکتش 75 میلیون سهام اپل را خریداری کرده است با این خرید سهام برکشایر در اپل به نزدیکی پنج درصد رسید.
5-جیمی دیمون
قدرتمندترین مدیر وال استریت ، جیمی دیمون مدیر عامل بزرگترین بانک جهان یعنی جی . پی . مورگان است. سرمایه ی تحت مدیریت بانک او حدود دو تریلیون دلار گزار شده است . او به تازگی اعلام کرده که حداقل تا پنج سال آینده در سمت مدیریت باقی خواهد ماند .
6- جک ما
قدرتمند ترین مدیر غیر آمریکایی لیست منتشر شده جک ما، مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره ی علی بابا است.وبسایتی که او تاسیس کرده امروز به عنوان یکی از بزرگترین مرکز تجارت الکترونیکی شناخته می شود.
علی بابا نیز مانند آمازون به ارائه ی خدمات ابری می پردازد و موفقیت زیادی در این زمینه داشته است سرویس اسن شرکت Alibaba cloup نام دارد و در کنار کسب و کار اصلی تجارت الکترونیک ،درامد زیادی به شرکت چینی سرازیر کرده است.
7-داگ مک میلان
مدیر بزرگترین شرکت استخدامی جهان یعنی والمارت مک است که تعداد کارمندان تحت مدیریتش حدود 2.3 میلیون نفر و تقریبا برابر با تعداد نفرات ارتش چین گزارش شده است. این مدیر آرکانزاسی به تازگی اعلام کرده که شرکتش به سرور سیاست های خود را تغییر خواهد داد و گشایش فروشگاه های بزرگ را با فعالیت بیشتر در تجارت الکترونیک جایگزین خواهد کرد.
8- تیم کوک
اپل با مدیریت تیم کوک مسیر جدی خود را به سمت تریلیون دلاری شدن طی میکند.این مدیر عامل اهل جورجیا با سیاست های خود شرکت اپل را به سمت موفقیت های بیشتر هدایت می کند.
البته او به تازگی از فروش پایین آخرین محصولات در بازار گوشی هوشمند یعنی آیفون 10 ابراز نگرانی کرده است ،اما آمارها هنوز این محصول را پر فروش ترین گوشی جهان می دانند .به هر حال اپل به جز گوشی هوشمند در بازارهای متعدد دیگری هم فعال است .و به عنوان مثال ،سرویس موزیک آن ها به تازگی به آمار 40 میلیون کاربر رسیده است.
9- ایلان ماسک
یکی از مدیران انقلابی در دنیای فناوری ،ایلان ماسک است که شرکت های پیشروی تسلا و اسپیس ایکس را مدیریت می کند.
او در سال گذشته به موفقیت های متعددی دست یافت که مهمترین آنها پرتاب موشک فالکون هوی توسط این شرکت بود. این موشک قدرتمندترین موشک فضایی جهان در حال حاضر است.البته سال گذشته با دشواری هایی برای ماسک همچون آمارز فروشپایین تسلا هم همراه بود.
10-ماهواتنگ
ثروتمندترین فرد آسیایی که در آخر این لیست قرار دارد ماهواتنگ معروف به پونی ما موسس شرکت اینترنتی تنسنت است. سهام شرکت تحت مدیریت او در سال گذشته حدود 60 درصد رشد داشته که بخش زیادی از آن را مدیون شبکه ی اجتماعی و بازی های آنلاین خود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *