بزرگترین سرمایه گذار فناوری دنیا
 
سافت بانک،از جمله نام های مطرح در عرصه فناوری به شمار میرود که اخبار همکاری آن با دیگر شرکت های این حوزه از چندی پیش تیتر اول رسانه ها است.
سافت بانک؛شرکت هلدینگ خوشه ای ژاپن در حال حاضر بزرگترین سرمایه گذار فناوری در دنیا به حساب می آید و تا به امروز از شرکت های بی شماری در این عرصه حمایت مالی کرده است. این شرکت تقریبا در هر استارتاپ عمده ای در حوزه ی فناوری از رباتیک،ماهواره ها،و حمل و نقل اینترنتی تا هوش مصنوعی و پیشرفت های کامپیوتری برای بدن انسان سرمایه گذاری کرد،و در ماه های اخیر نیز اخبار فراوانی از همکاری آن با شرکت های فناوری و حتی دولت عربستان به گوش می رسد.
سافت بانک در کار سرمایه گذاری جسورانه عمل کرده که اغلب از کسب و کارهای نوپا و نوظهور پشتیبانی می کند و نام خود را در صدر عناوین خبری دنیا فناوری قرار می دهد.
با این تفاسیر ماهیت دقیق این شرکت چیست؟
چه کسی در پشت آن قرار دارد؟
این شرکت چگونه به عنوان بزرگترین سرمایه گذار فناوری دنیا مطرح شد؟
برای پاسخ به این سوالات با رازی افـــــــــــــزار سیستم همراه باشید.
 
 
سافت بانک در سال 1981 راه اندازی شد.در سال 2011 ارزش بازار آن معادل 43،52 میلیارد دلار برآورد گردید.
دفتر مرکزی این شرکت در شهر توکیو،ژاپن قراردارد و سهام آن در بازار بورس نیویورک و بورس توکیو معادله می شود.
در سال 2013 اقدام به خربداری 78% درصد از سهام شرکت آمریکایی اسپرنیت نکستل به ارزش 21،6 میلیارد دلار نمود.
این شرکت به خاطر بینش و رهبری موسسش ماسایوشی سان شناخته شد.
نخستین سرمایه گذاری قابل توجه سافت بانک در سال 1996 و با تصاحب بخش عمده سهام یاهو و سپس بنیان گذاری شرکت یاهو ژاپن آغاز کرد.سپس در سال 2000 در جریان رشد"حباب دات کام " مبلغ 20 میلیون دلار در یک استار تاپ گمنام چینی به نام علی بابا سرمایه گذاری کرد.
این اقدام احتمالا در آن زمان یک شرط بندی خطرناک به نظر می رسید؛اما با گذشت زمان معلوم شد که این اقدام سرمایه گذار ژاپنی عملی هوشمندانه بوده است.زیرا با عرضه عموعی سهام علی بابا در سال 2014 ،سهم 19% درصدی ساخت سافت بانک در این شرکت ارزشی بالغ بر 60 میلیارد دلار پیدا کرد. این مسئله موجب شد علی بابا به موفق ترین سرمایه گذاری تاریخ سافت تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *