دستگاهی که ذهنتان را می خواند!
 
این دستگاه هوشمند با شما حرف می زند و بدون سخن گفتن می توانید صحبت کنید!
با رازی افزار سیستم همراه باشید تا در ادامه مطلب، توضیحات کاملتری را خدمتتان ارائه خواهد داد.
-گروهی از محققان دانشگاه ام آی تی نوعی دستگاه پوشیدنی ابداع کرده اند که با آن می توانید حرف های ذهنتان را به دستورات صوتی تبدیل کنید. به عنوان مثال،اگر این فکر به سرتان بیایید که الان ساعت چند است؟بلافاصله زمان را به شما اعلام میکند.
 
 
این پوشیدنی هوشمند که قادر به شنیدن صحبت های زیر لب کاربر خود است آلتراگو(ALTEREGO) نام دارد.
به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی از رایورز به نقل از وب سایت VERGE آلتراگو میتواند ذهن انسان ها را بخواند و متناسب با آن واکنش نشان داده و یا حتی با فرد گفتگو کند. این سیستم شامل یک دستگاه پوشیدنی و یک سیستم محاسباتی است.این ابزار پوشیدنی ،مشابه میکروفن هدست است و الکتروهایی دارد که سیگنال های عصبی را از فک و صورت کاربر گرفته و به سیستم هدایت می کند.
سیستم محاسباتی هوشمند نیز مسئول ارتباط و جفت کردن سیگنال های خاص با واژه های مناسب است.
 
 
بنابراین"آلتراگو" نوعی دستگاه ذهن خوان است که کاربر میتواند بدون صحبت کردن با صدای بلند، آن را مدیریت و پاسخ سوالات خود را دریافت نماید. محققان امیدوارند در آینده بتوانند این ابزار را برای افراد معلول توسعه دهند. آرناوکاپور مسئول این پروژه در MIT میگوید: انگیزه ما برا این کار،ساخت یک دستگاه مجهز به هوش مصنوعی بوده است.میخواستسم ببینیم آیا میتوانیم یک پلتفرم محاسباتی داشته باشیم که درونی بوده و مرز های میان انسان و ماشین را درنوردد...
این دستگاه هنوز در مراحل اولیه است و برای توسعه و تکمیل آن باید مراحل پیشرفته تر را طی شود. سازندگان آلتراگو ،نحوه عملکرد این دستگاه را در مقاله ای که در کنفرانسی ارائه شده است تشریح نمودهاند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *