عادت هایی که تضمین کننده موفقیت هستند
 
ارسطو می گوید:موفقیت یک کنش نیست،بلکه یک عادت است.
این مقاله به کارآفرینان موفقی اشاره دارد که یکی از عادت های منجر به موفقیت را ذکر کرده و توضیح میدهند که چگونه آن عادت را در خود نهادینه کنید پس با رازی افزار سیستم همراه باشید.
1. هدف هایتان را تعریف کنید.
"لوییس هوز" میگوید از زمانی که در دوران دبیرستان ورزشکار بوده است هدفهایش را به گونه ای تصور میکرده است که انگار اکنون محقق شده اند.حال برای سالهاست که هنوز از این تمرین استفاده میکند،تمرینی که در حرفه ی ورزشی او دستاورد های کسب و کار او و تلاش کنونی او برای تاثیری عظیم بر جهان از طریق رسانه موثر بوده است.
هیچ راه درست و غلطی برای تصور رویاهایتان وجود ندارد.تنها کافی است زمانی را صبح یا شب در نظر بگیرید،چشمان خود را ببندید و فیلمی را در ذهن خود پخش کنید که وقتی به رویاهایتان دست یافتید زندگیتان به چه شکلی خواهد بود.
این تمرین به مغزتان میقبولاند که شما به هدف نهایی خود دست یافته اید به همین سبب در موعد مقرر آماده و با اعتماد به نفس خواهید بود.
2. باورهای ذهنی تان را به روز کنید.
همه ما باور هایی قدیمی در مورد خودمان در ذهنمان داریم که هر گاه موقعیتی جدید پیش می آید آن باور ها در ذهن ما به صدا در می آید "باربارا کور کوران" می گوید که دانش آموز موفقی در مدرسه نبوده است. چرا که هشت سال مداوم ذهنش باور های منفی را تکرار کرده است. اگر این باور های منفی مدام در ذهن شما پخش شوند،شما آن ها را باور می کنید و موفقیت یا دستیابی به هدفتان دور از دسترس خواهد بود.
باربارا دریافت که این باورهای قدیمی سر راه موفقیت او قرار گرفته اند. بنابراین او عادتی ذهنی در خود ایجاد کرد تا باور های ذهنی اش در مورد خودش را به روزرسانی کند.باربارا یکی از عمده ترین دلایل موفقیت خود را،به روز رسانی باور های ذهنی اش میداند.
 
 
3.در عرض پنج دقیقه، باورهایتان را تغییر دهید.
تصویر سازی و تعیین هدف ضروری هستند اما یک تمرین ساده و روزانه میتواند رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کند.هر روز پنج دقیقه وقت را در نظر بگیرید در این مدت با فعل های زمان حال ،هدف هایتان و نتیجه ی مشخص آن را بنویسید؛به گونه ای که به آن ها دست یافته اید. مثلا میتوانید بنویسید :"ما 2500 مشتری داریم که برای خدمات پشتیبانی نرم افزار فروشگاهی پوشاک ماهانه 99 دلار به ما میپردازند " یا "ما بیش از 3 نوع نرم افزار فروشگاهی پوشاک رازی را اداره کرده و ماهانه 80 دلار درآمد داریم" عمل نوشتن و باز نویسی روزانه ی هدف ها ،سیستم عصبی شما را تغییر داده و تمرکز منحصر به فرد ایجاد می کند. این کار به ناخود آگاه شما امکان میدهد که دریابد در هر روز روی چه چیزی باید تمرکز کند.
 
 
4.همیشه 15 دقیقه بیش از موعد حاضر شوید.
سر وقت بودن،به تنهایی شما را تا حدود زیادی موفق می کند.
"جاناتان گلیسنکی"میگوید که از زمان کودکی خود وققت شناس بوده است و تلاش می کرده تا همیشه زودتر از موعد در همه جا حاضر باشد.او در آن زمان منوجه نشده بود که در واقع با این کار موفقیت خود در آینده را تضمین می کند.
شعار جاناتان در زندگی این است:فروشنده بد قول،هیچ گاه چیزی را نمیفروشد.او معتقد است که هیچ چیز بدتر از این نیست که در اولین جلسه دیرتر از موعد مقرر حاضر شوید. از بین بردن تاثیر بد نخستین ملاقات بسیار دشوار است شما با دیر رسیدن در جلسات می گویید:زمان من مهمتر از زمان شما است .هیچ کس نمیخواهد چنین چیزی را بشنود . افراد که این مهارت را ندارند باید تلاش کنند تا 15 دقیقه زودتر به فعالیت های خود برسند،حال میخواهد باشگاه باشد یا قرار شام یا جلسه ای کاری که رویا هایتان را محقق می کند. با این کار شما زمانی در اختیار دارید تا اضطراب خود را فرو بنشانید و افکار خود را جمع کنید.
برتراند راسل می گوید:"در کسب و کار روزمره ی زندگی سر وقت بودن یک اصل است"
5.توانایی "نه" شنیدن را داشته باشید.
همه میخواهند که بله بشنوند اما طرز کنار آمدن شما با نه شنیدن شما را به فرد بزرگی تبدیل میکند.
بسیاری از افراد در طول روز خود را برای جواب مثبت آماده می کنند و نگران هستند که مبادا "نه" بشنوند؛اتفاقی که اگر بیفتد ناراحت خواهند شد .وقتی تلاش میکنید تا نه نشنوید انرژی زیادی صرف می کنید که در نهایت به خستگی و عدم موفقیت شما منجر میشود.
"شان رادلز"دریافت که نه بخش مهمی از فرایند دریافت تایید است. بهتر است که با آن روبرو شوید. شان به جای آنکه از نه شنیدن اجتناب کند خود را برای شنیدن آن آماده کرد. با این کار ترس او از عدم تایید کنار رفت و او به فردی سریع تر ، موفق تر ، و با درآمد بیشتر تبدیل شد.
توجه داشته باشید که تمامی "بله" هایی که میخواهید بشنوید در دریایی از "نه" ها قرار گرفته اند. برای جواب های منفی که در طول روز میشنوید یک هدف تعیین کنید این کار امپراتوری شما را خواهد ساخت.
6.همه حواس پرتی ها را حذف کنید .
آنتون دوسنت اگزوی پری می گوید:"کمال نه در زمانی که چیزی برای اضافه کردن نمانده است .بلکه در زمانی که چیزی برای حذف کردن نمانده است حاصل میشود"
رویکرو "کنی رویتر"به زندگی،کسب و کار،و پلت فرم نرم افزاریش در این جمله خلاصه شده است .مواردی بسیاری در اطراف ما قرار دارند که حواس ما را پرت کنند با حذف موارد غیر ضروری ،دسیابی به هدف امکان پذیر خواهد بود.
حواس پرتی ها را حذف کنید و خواهید دید که برای افکار عمیقی که زندگیتان را متحول می کند و پیشرفت های اساسی در حرفه ی خود زمان خواهید داشت
 
 
7.خودتان را در یک حباب قرار دهید.
"سوتاپاتل" می گوید که وقتی 16 سالش بود تلویزیونش را دور انداخت و در قیاس با دوستانش که پیرو فرهنگ عامه شده بودند،به نوعی دور افتاده به نظر میرسید او خود را در حبابی قرار داد و اطرافش را با افراد با انگیزه پر کرد.
پاتل تلاش کرد که در دسته انسان های عادی قرار نگیرید و بر ماموریت بزرگتر خود تمرکز کرد.گاهی لازم است برای دستیابی به موفقیت خود را از افراد عادی جدا کنید.
او معتقد است که در نهایت کناره گیری از انسان های عادی و اولویت دهی به ماموریتی که برای خود تعریف کرده بود به موفقیت او منجر شد. او توانست با افرادی که خواستار موفقیت او بودند ارتباط برقرار کند و زمان خود را صرف مواردی کنید که مهم هستند؛این امر دیدگاه شما به افراد و کسب و کار تغییر میدهد.
8.روی خودتان سرمایه گذاری کنید و اقدام کنید.
موفقیت یعنی آنچه را که دوست دارید هر روز انجام دهید.برای آنکه موفق باشید باید بدانید به چه چیزی علاقه دارید و جسارت عمل داشته باشید.
سرمایه گذاری روی خودتان نیازمند تلاش و اراده است،شما میتوانید هر چه را که مغزتان را برای ان تنظیم میکنید انجام دهید. اما لازم ی دست یابی به اهدافتان اراده ی روبرو شدن با ترس هایتان است. ممکن است ترس داشته باشید تا روی خود سرمایه گذاری کنید اما از ان بدتر عدم سرمایه گذاری روی خودتان است چراکه یک روز خواهید فهمید چه هزینه ای برای ان پرداخت کرده اید؛فرصت،زمان ،یادگیری،و قدرتتان را
تفاوت فردی که اکنون هستید و فردی که مایل هستید شوید اقدامات شما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *