نکات انگیزشی از زبان اسطوره های موفق
 
اغلب ما انسان ها با آغاز سال جدید شروع به نوشتن اهداف خود و برنامه ریزی برای رسیدن به آنها میکنیم.
همه ما در مراحلی از زندگیمان دچار سردرگمی و بی انگیزشی شده ایم.برای رها شدن از این شرایط راه کارهای زیادی وجود دارد که میتوان به به کار گیری این روش ها کارهایمان را با انرژی و انگیزه بیشتری جهت دستیابی به اهدافمان پیدا کنیم.
هر روز از زندگی میتواندروزی پر از انگیزه ،تعهد،تلاش و ... باشدتا به هدف رسید.افراد موفق مطابق با اهداف و الویت هایشان زندگی روزمره خود را تنظیم میکنند و همین امر برایشان یک موفقیت مادام الاعمر به حساب می آید.
با رازی افزار سیستم همراه باشید تا در ادامه به چند نکته از افراد موفق و با انگیزه جهان بپردازیم.
 
 
1. همیشه و در همه حال به تلاش کردن ادامه دهید
ایلان ماسک یکی از افراد سرشناس،میلیاردر و تاثیرگذار عصر حاضراست،موفقیت های این فرد نتیجه تصمیم گیری درست و به موقع و نحوه عملکردش در شرایط سخت و ناامید کننده است.
زمانی که شرکت تسلا در آستانه ورشکستگی بود ایلان بیشترین ثروت شخصی خود را برای سرپا نگه داشتن این شرکت خرج کرد.و یا در سال 2008 شرکت اسپیس به خاطر هزینه های بالا مشکلاتی برایش ایجاد شد که ایلان آنها را حل کرد.
 
 
2.با سخت کار کردن احساس غرور کنید
دکتر سوزان وینزچنگ بنیان گذار و مدیر موسسه ونیز و نویسنده کتاب "نحوه استخدام افراد برای انجام کارها" میگوید:شاید مهمترین مساله در زندگی انسان ها داشتن هدف و تفکر مثبت نسبت به آینده است.هدف به شما کمک میکند تا الویت های خود را در زندگی مشخص کنید و تفکر مثبت سبب می شود تا اتفاق های خوب زیادی در زندگی شما رخ دهد.
با سخت کار کردن و سعی و کوشش فراوان میتوانید هر آنچه میخواهید به دست آورید.
 
 
3. به دیگران انگیزه بدهید
برای بدست آوردن روحیه مثبت ،تجدید انرژی، و ... به دیگران کمک کنید .مربی و مشاوره دیگران باشید.
شریل سندبرگ یکی از قدرتمندترین زنان در عصر حاضر و مدیر اجرایی شرکت فیسبوک است.به نظر میرسد چنین شخص موفقی هیچ گاه نیاز به تجدید انگیزه ندارد اما در صفحه مدیر اجرایی فیسبوک نوشته های انگیزشی،پادکست های آموزشی،سخنرانی های عمومی،معرفی کتاب های خود یاری و ...پرداخته است.
 
 
4. موانع را به فرصت ها تبدیل کنید
طرز تفکر و دیدگاه هر فرد به جهان باعث ایجاد انگیزه در فرد می شود.
جک ما بنیان گذار و مدیر اجراییسایت علی بابا می گوید:فرصت ها را در جاهایی میتوان یافت که میزان بالایی از نارضایتی و مشکل ها وجود دارد.جک در یک خانواده فقیر متولد شد اما در مابل فرصت هایی که پیش رویش قرار گرفت نهایت استفاده را کرد.
جک به پدر سرمایه داری چین معروف است او با یک سرمایه کم و اراده ای قوی تصمیم به راه اندازی یک شرکت سرمایه گذاری در چین کرد.پروژه او دو بار با شکست مواجه شد و تقریبا بعد از 4 سال موفق به ساخت علی بابا شدند.
 
 
5. هر هفته چند فعالیت انگیزه بخش انجام دهید
با نگاهی به بیل گیتس ثروتمندترین مرد جهان و غول دنیای تکنولوژی میبینیم فعالیت هایی نظیر ایجاد بنیاد خیریه ،خواند کتاب،بعد از بازنشستگی از مدیر عامل ماکروسافت از کازهای روزمره اوست.
 
 
6. در برنامه خود زمانی را به استراحت و تفریح اختصاص دهید
برای اینکه همیشه با نشاط ،متمرکز و با انگیزه باشید زمانی را برای تجدید قوا و استراحت خود در نظر بگیرید.کارهایی را که دوست دارید انجام دهید.کتاب بخوانید ،ورزش کنید،و ... ریچارد برنسون کارآفرین برتر و مدیر شرکت های ویر جین برای داشتن مکانی اختصاصی جهت تمرکز و بهبود در روحیه خویش جزیره نکر واقع در اقیانوس اطلس را خرید.
 
 
7. کارهایی که انجام می دهید را آگاهانه انتخاب کنید
انتخاب کردن به شما قدرت میبخشدبنابراین سعی کنید انتخاب هایی که درست هست را انجام دهید.
جان رمپتون موسس و سرمایه گذار نرم افزار اینوویس می گوید:برای مبارزه با تعلل های عمدی در انجام کارها شما باید عادت ها و رفتار های خود را تغییر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *