اجزای مهمی به نام "نرم افزار حسابداری"
 
"نرم افزار حسابداری"مهمترین اجزا در سیستم های اطلاعاتی حسابداری به حساب میاید. سیستم اطلاعاتی حسابداری دارای یک سری ویژگی هایی باید باشد نظیر: سازگاری - انعطاف پذیری - کنترل داخلی - ویژگی های عمومی - آموزش - ساختار گزارش دهی و ... میباشد ،این عوامل به عنوان متغییر های مستقل تاثیر زیادی بر متغییر وابسته (نرم افزار حسابداری) دارد.
تاریخچه پیدایش نرم افزار حسابداری در ایران
از سال 1360 شروع میکنیم که در آن زمان در دانشگاه ها رشته ایی به نام کامپیوتر وجود نداشت و تنها یک مرکز آموزشی در خیابان برزیل بود که به صورت آزاد دانشجو میپذیرفتند و کامپیوتر را آموزش میدادند.
اولین سیستم عامل که در کامپیوتر ها و نرم افزار های رایانه ای را راه می انداخت سیستم عامل DOS بود و اولین زبان برنامه نویسی تحت سیستم عامل DOS موردآموزش و استفاده قرار می گرفت. متخصصان برنامه نویسی در کشور تعدادشان محدود بود زیرا زبان برنامه نویسی و یادگیری آن بسیار دشوار بوده است.
با توجه به این توضیحات داده شده میتوان گفت که نرم افزار حسابداری رازی افزار سیستم جزء ابتدایی ترین نرم افزار های موجود در ایران است که توانسته بیش از دو دهه پویایی و تلاش نیاز های افراد را در این زمینه برآورده سازد،ناگفته نماند که نرم افزار فروشگاهی پوشاک این شرکت جزء تخصصی ترین نرم افزار پوشاک در بازار است که مخاطبان و طرفداران خاص خود را دارد.
 
 
زبان های برنامه نویسی ؛
اولین زبان برنامه نویسی در دنیا Ada Lovelace او با سمبل ها و علامت ها اولین زبان برنامه نویسی را ساخت. در واقع زبان برنامه نویسی ساختار های زبانی دستور مداری در رایانه ها هستند که به وسیله آن میتوان یک الگوریتم را به وسیله ساختار های دستوری متفاوت برای اجرای رایانه توصیف کرد.
 
 
در بحث کارآیی های نرم افزار های حسابداری به نکات زیر باید اشاره کرد:
- سیستم حسابداری مالی
- سیستم حسابداری انبار و صدور فاکتور
- سیستم حسابداری خرید و فروش و صدور فاکتور
- سیستم حقوق و دستمزد
- سیستم مربوط به گزارشات
- و....
طبق نیاز متقاضی این سیستم ها را میتوان به صورت یکجا و یکپارچه خریداری کرد. سیستم حسابداری رازی افزار سیستم را میتوان یک سیستم یکپارچه نامید زیرا تمامی موارد بالا را در یک پکیج گنجانده که با هم در ارتباط و اصطلاحا Link شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *